המחסן של סבא

סוג: מוזיאון, מרכז מבקרים כתובת: המושב בית מאיר טלפון: בימי חול בלבד: יעקב 0522600732, דבי 0545708502 קישור: המחסן של סבא דוא"ל: yadkali@netvision.net.il מפת סימון שבילים: 9 - מבואות ירושלים נבדק לאחרונה: 1/9/2016
מזג האוויר באזור: 7

תיאור:

איפה נמצא המחסן של סבא? במושב  בית מאיר, ישוב פסטורלי בדרך אל "העיר "- הלוא היא ירושלים-  נמצא מקום קסום , המחסן של סבא    .

חוויה מופלאה מוחשית ואינטראקטיבית במקום שבו כל חפץ הופך מיידית לסיפור מיוחד. יחד נחזור אחורה בזמן.  חשיפה לחפצים, ספרים ומסמכים נדירים והסיפורים שמאחוריהם יכירו לנו דמויות ואירועים היסטוריים שישפכו אור על הרקע  להקמת המדינה ושנותיה הראשונות.  אצלנו מותר לגעת ולחוש את המוצגים, ולהריח ימים עברו.

עומד לרשותכם מגוון רחב של פעילויות וסיורים המותאמים לקהל היעד:

המחסן של סבא

סיור "היכרות למתחילים":

מפגש  עם המוצגים וסיפורי הרקע של כל חפץ וחפץ.

סיור "דמויות ותקופות" :

הרצל, בן גוריון, בגין, ורבין מקבלים מימד חדש. תקופות האבות, הטורקים והבריטים, מלחמות העולם, משואה לתקומה, צנע, תש"ח וששת הימים מובנות ומוחשות יותר : תפגשו את המשוריין של תש"ח, החבית מאל-אלמיין, המעברה המשוחזרת,  הרובה של נפוליאון ועוד פריטים רבים ומסקרנים. שחזור חי של תקופות אלו יביא לנקודת מבט אישית חדשה ומרעננת.  

סיור "המטחנה של המדינה":

עליה ועליות, עולים, והמעברה

סיור "העולם של סבתא":

תכירו את כלי הבית והבישול הישנים והעתיקים של פעם שפועלים גם היום. הכנת מזון באותם הכלים וטעימות. צעצועים ומשחקים,כלי החצר וכלי בעלי המקצוע. תזהו את החפצים? למה שימשו? איך מתחברים עריסה לרחיים? הרצל לסנדלר? משקפיים לתרנגולות?!

 סיור "יא משלטי":

שמורת המסרק, רכס השיירות

תתחברו לתקופת מלחמת הקוממיות. כאשר נשיר את השיר באב-אל-ואד במקום של התרחשותו, החוויה הינה מעבר לשירה בלבד. נשמע אודות נדרו של יצחק רבין ז"ל שנדר במקום זה כאשר היה מפקד חטיבת הראל.

בתוך מבנה גדול ששימש פעם כלול תרנגולות נמצאים מוצגים שכל אחד מאיתנו , קטן כגדול, יכול להתחבר אליהם וימצא בהם עניין. נלמד על דברים שלא ידענו, לדוגמא, למה חלב גולש? ומה  בנידון!? איך מבחינים בין ירושלמי לטברייני? על סיר הפלא וסיפורים נפלאים.  

חשיפה של אוסף גדול בן 100שנה של צילומי ארץ ישראל (מקס יפה).

המחסן של סבא גורם לאורחים להיפתח ולספר את סיפוריהם, שמתווספים לאוצרות שנרקמים במקום ייחודי זה. מקום של  שחוק ולפעמים גם דמע. נוסטלגיה במיטבה.

המחסן של סבא על גלגלים - נורא רוצים להשתתף ואתם לא בסביבה?

סבא יעקב וסבתא דבי יבואו אליכם עם מזוודת חפצים מסקרנת  וסיפורים מופלאים לחוויה שלא תישכח  . 

ODT- ניתן לשלב ביקור במחסן של סבא שנמצא במסלול שביל ישראל ביום פעילות פיזית, טיול ברכס השיירות, כביש בורמה, שמורת "המסרק" ופארק רבין.

תפאורה - מחפשים מוצגים לתפאורה? פנו אלינו ויתכן מאוד שתמצאו  במחסן של סבא בדיוק מה שמתאים.

בין לקוחותינו משרדי ממשלה, חברות תעשיה והיי טק, קבוצות עניין,  חגיגת אירועים משפחתיים (ימי הולדת, בר/בת מצוה, ימי נישואין, 7 ברכות, סתם יום של "כיף ביחד"), מוסדות חינוך החל מגני ילדים ועד מוסדות אקדמאים, גמלאים

 המחסן של סבא זכה למשובים מעולים מראשי מערכת החינוך.

ישנה במקום נגישות מלאה לנכים

המחסן של סבא פתוח בימי החול בלבד

 

כשאתם פונים ל"מחסן של סבא"

נודה אם תאמרו שהגעתם בעקבות הפרסום באתר "נלך"

35.03731.7937