מרכז המבקרים הבינלאומי באר אברהם

סוג: מרכז מבקרים כתובת: רח' חברון 2 באר שבע טלפון: 08-6234613 דוא"ל: office@abraham.org.il מפת סימון שבילים: 15 - הנגב התיכון נבדק לאחרונה: 19/4/2017
מזג האוויר באזור: 11

תקציר:

מרכז המבקרים באר האברהם הינו מרכז מבקרים מרהיב המתאר את קורותיו של אברהם אבינו.

תיאור:

מרכז המבקרים הבינלאומי באר אברהם הוקם בבאר שבע העתיקה, באיזור בו נמצאה, לדעת החוקרים בארו של אברהם אבינו. במרכז המבקרים באר אברהם ישנו מיצג ייחודי, המתאים לבני כל הדתות המראה למבקר את ימי אברהם אבינו והקורות איתו באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ביותר. מה שמגביר את עוצמת הביקור זה ההצמדות לטקסט המקראי של המיצג, התלת מימדיות שלו ובארו של אברהם הנגלית לעיני המבקר לקראת סוף הביקור במרכז המבקרים.

הביקור בבאר אברהם מתחיל בכניסה למתחם, הבנוי בצורת אהל, כאהלו של אברהם אבינו. המדריך דן עם הקבוצה בתולדות אברהם, קוראים את פסוקי הבטחת הארץ לאברהם - החקוקים בקיר אל מול הכניסה, ונכנסים למיצג.

המיצג מתחיל בצעיד במסדרונות חשוכים עם "כוכבים" [רמז להבטחת לאברהם - "ככוכבי השמים יהיה זרעך"?] כאשר הפסוקים העוסקים בדמותו של אברהם אבינו מוקרנים על הקיר ומושמעים ברמקולים, ולאחר מכן אנו "מצטרפים" לשיירותו של אברהם אבינו בדרכה מאור כשדים אל ארץ כנען, השיירה פוסעת על המסך משמאל ואנו מצטרפים אליה, כאשר בסוף המסע נכנסים לאולם בו מוקרן החלק המרכזי של המיצג בבאר אברהם - סרט תלת מימד - בו נצפה בעזרת המשקפים אותם נקבל מהמדריכה.

הסרט עוצמתי ומרגש, נצמד במדוייק לפסוקים וממחיש בצורה ויזואלית מרהיבה את קורותיו של אברהם אבינו - החל מהרגע בו שבר את הפסלים של תרח אביו ועד הניסיון בו הועמד בעקידת יצחק,  "המספר" בסרט, שהינו הדמות המתווכת בין הקהל לנעשה על המסך, מצליח בעזרת קטעי הקישור המוצלחים להוסיף רובד נוסף של רגש בנוסף לזה המוקרן על המסך.

___

שעות פעילות האתר:

ימים א-ה, בין השעות 08:30-17:00 (סיור ראשון בשעה 09:00, סיור אחרון בשעה 16:00)

יום ו' -  בין השעות 09:00-13:00 (סיור אחרון בשעה 12:00)

יש לתאם הגעה מראש

בשבתות ומועדי חגי ישראל - מרכז מבקרים בינלאומי באר אברהם יהיה סגור.

מפת האיזור של בית אברהם: