אנדרטת התאומים בעמק הארזים

סוג: אנדרטה מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: אין מפת סימון שבילים: 9 - מבואות ירושלים נבדק לאחרונה: 3/6/2017
מזג האוויר באזור: 7

תקציר:

אנדרטת התאומים שנבנתה לזכרם של הרוגי אסון התאומים נבנתה בעמק הארזים.

איך מגיעים:

איך מגיעים לאנדרטת התאומים? ניתן להגיע מכיוון כביש מס' 1 או מכיוון כביש גולדה.

אם נגיע מכיוון כביש מס' 1 - מהמרכז - נרד מהכביש במחלף מוצא וישר נפנה שמאלה ונעבור מתחת לכביש מס' 1 ומיד אחרי המעבר מתחת לכביש נפנה ימינה - לכביש עמק הארזים [בהתחלה ניסע במקביל לכביש המוביל לירושלים ואחרי כן במקביל לכביש מס' 9]. אחרי כ 2.2 ק"מ נפנה שמאלה [אם נמשיך ישר נגיע לכביש גולדה] ואחרי כ 110 מ' [בדרך נעבור פנייה לשביל אופניים נפנה שוב שמאלה לכביש צא [ישר זה שביל עפר] שלאחר נסיעה של קצת פחות מקילומטר יוביל אותנו אל מעל אנדרטת התאומים.

אם נגיע מכיוון כביש 443 וכביש גולדה נפנה ימינה קצת לפני ההתחברות לכביש בגין לפי השילוט לעמק הארזים, משם ניסע לפי השילוט לאנדרטת התאומים כ 2.4 ק"מ ובצומת נפנה ימינה, נעבור את שביל האופניים ונפנה שמאלה לכביש מפותל וצר שאחרי קצת פחות מקילומטר יוביל אותנו לאנדרטת התאומים אותה נראה משמאל לכביש הצר. אנו נוכל לחנות שולי הכביש ליד השלט בכניסה למתחם האנדרטה.

עקב העבודות שמתבצעות בשאח בימים אלו יתכנו שינויים בדרך ההגעה. מומלץ להעזר ב waze/

אם אתם סומכים על הווייז, הוא יוביל אתכם למקום בבטחה. פה ושם הוא ינסה לכוון אתכם לשבילי עפר, אבל אם תתמידו לסוע על הכביש"הוא יתאפס על עצמו ויוביל אתכם לאנדרטה בלי שבילי העפר.

מידע כללי:

ב 11.9.2001 התרחשו בארה"ב סידרה של אירועי טרור נוראיים. המפורסם בינהם הוא ריסוקם של 2 מטוסי נוסעים אל בנייני התאומים בניוורק. בירושלים הוקמה אנדרטה לזכרם של הרוגי האסון.

פירוט:

אנדרטת התאומים בירושלים נבנתה ע"י הפסל אליעזר וייסהוף ונחנכה בשנת 2009. גובהה של האנדרטה הינו כ 6 מ'. האנדרטה הוקמה במימונם של תורמים והתשתיות לאנדרטה הוקמו ע"י הקק"ל.

האנדרטה עצמה, שצורתה כצורת דגל ארה"ב המתנופף ברוח [ניתן לראות את הכוכבים חקוקים  בחזית] ניצבת על כן מתכת שבגופו משולב חלון ובו חלק משלדם של מגדלי התאומים שקרסו - שנמסר לעיריית ירושלים.

מסביב לאנדרטה חקוקים על לוחות מתכת שמותיהם של אלפי הנספים בפיגוע.

למרגלות האנדרטה ישנו לוח הנצחה לתורמיה.