בית הכנסת אור תורה בעכו

סוג: מוזיאון, בית כנסת נושא: דת מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: אין מפת סימון שבילים: 2 - גליל מערבי נבדק לאחרונה: 19/3/2017
מזג האוויר באזור: 3

תקציר:

בית הכנסת אור בעכו,הינו בית כנסת תוניסאי שרוב קירותיו ורצפותיו מכוסים ציורי פסיפס מרהיבים

איך מגיעים:

איך מגיעים לבית הכנסת אור תורה בעכו? בית הכנסת  אור התורה בעכו נמצא ברח' קפלן 13, כאשר שילוט נהדר מכוון את המגיעים אל המקום. וממלץ לחנות את הרכב בתחילת רח' קפלן במגרש העפר.

מידע כללי:

בית הכנסת אור תורה, התחיל את דרכו כבית כנסת רגיל לכל דבר, עד שהגבאי ציון בדש, שהתלהב מהפסיפסים שנמצאו בבתי כנסת עתיקים החליט שהוא רוצה שגם בית הכנסת בו הוא משמש כגבאי יזכה לפסיפס משלו. הוא שכנע את חברי קהילתו, רתם למשימה את אמן הפסיפס מאיר דוידזון ז"ל מקיבוץ אילון הסמוך לעכו, בו ישנו מפעל לפסיפסים ומאז ועד היום נוספים כל הזמן לבית הכנסת אלמנטים קישותיים.

פירוט:

במהלך השנים נבנו בבית הכנסת אור תורה בעכו אלמנטים קישותיים שונים, בעלי זיקה דתית ולאומית, החל מקברי האבות, פסוקים שונים, תמונות של מערת המכפלה וקבר רחל, .

בית הכנסת אור תורה בעכו

וכלה בסמלי השבטים

בית הכנסת אור תורה בעכו

בנוסף ישנם על קירות המבנה פסיפסים של סמלי צהל והמדינה ורצפת בית הכנסת מעוטרת בפסיפסים המתארים את צמחי ארץ ישראל ויונקים החיים בה. על תקרת האולם בקומה הראשונה משורטתת בצורה מדוייקת מפת המדינה.

בית הכנסת אור תורה בעכו

במרכז האולם בקוייה השנייה ישנם 7 היכלות מצופים כסף, ובתוכם 49 ספרי תורה מהודרים. באולם זה משתמשים בעיקרת בשבתות ובחגים. בעזרת הנשים בקומה זו ישנם פסיפסים המתארים מאורעות שקרו לנשים בתנ"ך.

בית הכנסת אור תורה בעכו

בקומות העליונות ישנם פסיפסי זיכרון לשואה ולקהילות אירופה שנכחדו.

והנה סרטון המרציג את בית הכנסת אור תורה בעכו:

35.077232.9242