בית הכנסת העתיק בכפר נחום

סוג: אתר היסטורי, בית כנסת נושא: ארכיאולוגיה מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: אין מפת סימון שבילים: 1 - החרמון, הגולן ואצבע הגליל נבדק לאחרונה: 31/1/2014
מזג האוויר באזור: 26

תקציר:

שרידיו של בית הכנסת העתיק בכפר נחום נמצאים במתחם המנוהל ע"י הכנסיה על חוף הכנרת.

איך מגיעים:

לבית הכנסת העתיק בכפר נחום נמצא על כביש 87 - סובב כנרת באיזור הצפון מערבי.אם נגיע מאיזור טבריה, הפנייה לכיוון בית הכנסת העתיק [ניתן לזהות אותה לפי השילוט החום המראה בית כנסת - אין שם שילוט ברור] נמצאת כ 2.75 ק"מ אחרי הצומת של כביש 87 עם כביש 90 [כלומר אם הגענו מדרום הכנרת נפנה ימינה לפי השילוט לכביש 87 וכפר נחום מכביש 90.

אם נגיע מאיזור מזרח הכנרת - הפנייה לבית הכנסת העתיק של כפר נחום נמצאת כ 4.77 ק"מ אחרי שנעבור את גשר אריק - וכחצי ק"מ אחרי שנעבור את הפנייה שמאלה לגן הלאומי כפר נחום

לאחר שנפנה לכביש הגישה נחנה במגרש הכורכר בצד ונכנס לאתר. הכניסה למקום בתשלום.

מידע כללי:

כפר נחום היה כפר דייגים בימי המשנה בו היה ישוב יהודי גדול ולפי אמונת הנוצרים ישו חי במקום במשך תקופה של מספר חודשים.

בית הכנסת העתיק בכפר נחום

פירוט:

בית הכנסת העתיק של כפר נחום נמצא משמאל לכניסה לאתר. מה נראה שם? 2 שורות של עמודים שכנראה תמכו בגג המבנה, את רצפת בית הכנסת ושרידים של הקירות. מחוץ למבנה בית הכנסת יש ה על הגדד שורה ארוכה של שרידי כותרות ועמודים שנמצאו במקום. מצידו האחורי של בית הכנסת וליד הכניסה אליו נמצאים שרידי הישוב הקדום בהם שרידי בתים רבים וכנסיות.

בית הכנסת העתיק בכפר נחום

. הגן הלאומי גן נחום, מכיל מערכת שבילים עם נוף לכנרת ובינהם שביל הבשורה שמחבר בין הגן הלאומי לכנסיה הסמוכה. בין שבילי הגן ישנם שלטי הסבר על העבר של המקום. בקצה השביל המרכזי של הגן ישנן מזח ממנו נצפה על הכנרת והמאפשר שיט,בתיאום, לכיוון כפר נחום הקדום.

 

בית הכנסת העתיק בכפר נחום

35.574 32.881