גבעת הכלניות - קברם של אריק ולילי שרון

סוג: קבר נושא: פריחה, תצפית מחיר: ללא עלות עונה: חורף מים: אין נבדק לאחרונה: 1/2/2018
מזג האוויר באזור:

תקציר:

גבעת הכלניות מול חוות השיקמים הינה גבעה עליה פורחות המוני כלניות בחורף ומקום קבורתם של אריאל ולילי שרון ז"ל.

איך מגיעים:

גבעת הכלניות נמצאת על כביש 334. אם נגיע אליו מכביש 232 - משדרות - נפנה אחרי כ 3 ק"מ ימינה - לפי השילוט קבר אריאל ולילי שרון ניסע בשביל העפר ונחנה למרגלות גבעת הכלניות.

אם נגיע מכיוון דרום מזרח על כביש 334 אחרי שנעבור את קיבוץ דורות נמדוד כ 1.7 ק"מ ונפנה שמאלה לפי השילוט לקבר אריאל ולילי שרון [הפנייה יוצאת קצת אחרי שעוברים את חוות השיקמים.

אם רוצים להיעזר ב waze מקלידים חוות השיקמים - ולפי הכיוון שתגיעו ממנו תדעו איך להמשיך לכבעת הכלניות.

מידע כללי:

מקום מגוריהם של לילי ואריאל שרון, ראש ממשלת ישראל ה 11, היה בחוות השקמים - חווה חקלאית שהקימו ליד שדרות. כשנפטרה לילי שרון במרץ 2000 היא נקברה לפי בקשתה במקום הצופה על הבית - גבעת הכלניות, וכשנפטר אריאל שרון בשנת 2014 - הוא נקבר לידה - בראש גבעת הכלניות.

פירוט:

לאחר שנחנה בשביל העפר מתחת לגבעת הכלניות, נעבור במעבר הבקר [השטח הוא שטח מרעה] ונעפיל לראש גבעת הכלניות - מרחק של כ 200 מ' על שביל העפר הרחב.

בראש הגבעת נמצאת אחוזת הקבר של אריאל ולילי שרון, מגודר, צופה אל ביתם בחוות השיקמים. מראש הגבעה ישנן שוחות צבר וממנה נשקף נוף האיזור. בחודש פברואר בד"כ מאדימים מדרונות הגבעה ממאות הכלניות הצומחות עליה.

אם רוצים להמשיך לסייר על הגבעה - ישנו שביל לא מסומן שממשיך מערבה מקברם של אריאל ולילי שרון ומגיע לאחר עיקול בסופו של דבר לתחתית כבעת הכלניות - סמוך למעבר הבקר.