גן הורדים בירושלים

סוג: פארק עירוני נושא: בילוי מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: אין מפת סימון שבילים: 9 - מבואות ירושלים נבדק לאחרונה: 22/3/2015
מזג האוויר באזור: 7

תקציר:

גן הורדים בירושלים הינו גן נחמד וריאה ירוקה בסמוך למשכן הכנסת אשר במרכזה מפל מלאכותי.

איך מגיעים:

איך מגיעים לגן הורדים? זו שאלה מכשילה היות שלגן יש הרבה כניסות מכיוונים שונים כאשר הפופולרית שבהן היא זו שסמוכה למשכן הכנסת, בשדרות רוטשילד - בירושלים.

מידע כללי:

גן הוורדים, שהוקם בשנות החמישים תוכנן בידי אדריכלי הנוף צבי דקל, מאיר ויקטור ואורי מילר והוקם בזכות תרומתם של מש' וואהל והקרן לירושלים.  שטחו של גן הורדים כ 75 דונם והוא, לטענת רבים, גן הוורדים הייצוגי הגדול ביותר בארץ.  בשנותיו הראשונות היה שמו של גו הוורדים גן הנשיא והוא שימש לטקסים רשמיים בלבד ורק במהלך שנות ה 60 נפתח הגן לציבור הרחב. כיום מלבד היותו מקום פופולרי  לבילוי, גן הוורדים הפך גם למקום בו מתקיימות הפגנות רבות מול הכנסת 

פירוט:

מה יש לעשת בגן הורדים חוץ מלהסתובב בגן וליהנות מהמדשאות ומהפריחה - כשיש?

2 נקודות מרכזיות בגן שחובה לבקר בהן בזמן הביקור בגן הורדים הן מנורת הכנסת והאיזור בו נמצא המפל המלאכותי. בקצה הגן נמצאת התחנה לחקר ציפורי ירושלים אשר הביקור בה הוא חינמי.

על מנורת הכנסת הנמצאת בסמוך לשער הכניסה הראשי לגן אין צורך להרחיב, אבל על המפל בהחלט כן. 

המפל המלאכותי הנמצא במרכזו של גן הורדים הינו נקודה פסטוראלית ייחודית המשרה אווירה של רוגע על הגן, גם בימים שבאיזור שליד הכנסת יש הפגנות סוערות.

 

גן הורדים ליד הכנסת