המרפסת של המדינה

סוג: מצפור נושא: נוף, פריחה, תצפית מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: אין מפת סימון שבילים: 7 - השרון ומערב השומרון נבדק לאחרונה: 11/10/2016
מזג האוויר באזור: 15

תקציר:

המרפסת של המדינה הינו מצפור מרהיב בפדואל

איך מגיעים:

איך מגיעים למרפסת של המדינה? נוסעים לכיוון השומרון דרך כביש 5 ובמחלף פדואל פונים ימינה לכיוון פדואל-ברוכין לכביש 446 [כ 15 ק"מ אחרי מחלף ירקון]  ניסע כ 6 ק"מ ונגיע לכיכר שנמצאת סמוך לכניסה לפדואל, נפנה שמאל ואחרי שניכנס לישוב נעצור בצד, ניגש לשומר, נשאיר לו תעודה מזהה ונקבל את המפתח למרפסת של המדינה.

אחרי כ 600 מ' נפנה ימינה לרח' יפה נוף וניסע עם הכביש שיתפתל שמאלה ואחרי כן ניסע איתו כ 770 מ' עד שנגיע לשער הכניסה למרפסת של המדינה ונחנה במגרש החניה.

מידע כללי:

המרפסת של המדינה הינה מצפור שהוקם בסיועם של המועצה האזורית שומרון, מזכירות הישוב פדואל ומשפחת ויינברג לזכרו של רועי מרדכי ויינברג שנפטר ב י' שבט תש"ע.

מהמרפסת של המדינה נשקף נוף מרהיב של כל השרון והמרכז - עד לים התיכון..

המרפסת של המדינה

פירוט:

מה יש במרפסת של המדינה?

שביל עם נוף מדהים , מונגש,  באורך של כ 100 מ' אל מעין מרפסת מוצלת ובה ספסלים. מחוץ למרפסת מקובעות 2 משקפות גדולות של 20X120 שמאפשרות תצפית ממוקדת לנוף המרהיב [הנוף מהמרפסת של המדינה מרהיב גם בלעדיהן] שבימים טובים מכיע עד לים וניתן להבחין בו בבירור ברבי הקומות של גוש דן.

המרפסת של המדינה

מהפינה הדרומית מערבית של המרפסת [הרחוקה מימין כשנכנסים אליה] יוצא מעין שביל לנדנדה  שנמצאת מול הנוף.

זו תמונה שצילם אסף יגבס ביום עם ראות יחסית טובה .

המרפסת של המדינה

והנה סרטון שצולם מהמרפסת ע"י חנוך רביב באמצעות רחפן:

צילמתם מהמרפסת של המדינה תמונות טובות ורוצים שתופענה באתר עם קרדיט לכם? מוזמנים לשלוח ל editor.nelech@gmail.com

שעות הפתיחה של המרפסת של המדינה:

המרפסת של המדינה

35.047 32.059