חולות צבעוניים במכתש רמון באתר אבן רוח ומים

סוג: פארק עירוני נושא: נוף מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: אין מפת סימון שבילים: 16 - חולות ורמת הנגב נבדק לאחרונה: 17/8/2014
מזג האוויר באזור: 10

תקציר:

באתר החולות הצבעוניים במכתש רמון - אבן, רוח ומים ניתן לצפות בהסברים על היווצרות המכתש, וגווניו ולאסוף חולות צבעוניים.

איך מגיעים:

אתר החולות הצבעוניים בכתש רמון נמצא על כביש 40, כ 6.35 ק"מ אחרי כיכר היציאה ממצפה רמון וכ 600 מ' אחרי אתר המנסרה - מימין לדרך.

מידע כללי:

הקרקע במכתש רמון הינה צבעונית ומגוונת כאשר הגורם לשינוי בגווני הסלעים הוא ריכוז המינרלים במסלע. כשהברזל דומיננטי המסלע יהיה יותר אדום, הגופרית היא הגורם לחולות כתומים, המנגן לצהובים והנחושת לירוקים. ערבוב כל הגוונים האלו יוצר  גוונים מדהימים בסלע.

כדי לשמור על המכתש מחד, ומאידך כדי לתת למטיילים את האפשרות ליהנות מהחולות נבנה חניון זה, אשר למרגלותיו מקבצים הרשויות חולות בגוונים שונים להנאת הילדים וסביבו הוצבו סלעים צבעוניים עם הסברים גיאולוגיים על המקום.

פירוט:

באתר החולות הצבעוניים שינן מספר נקודות עניין. הנקודה המרכזית הינה המקום בו ניתן למלא חול בבקבוקים אותם נביא מהבית - ישנן מדרגות מצידה הימני של החניה [כשגבינו לכביש] וצעידה קצרה בהן תוביל אותנו לגבעות הצבעוניות שאספו עבורינו אנשי הרשות.

עם הסימון השחור היוצא מאיזור החולות הצבעוניים ניתן לצעוד לכיוון המנסרה - מרחק של כחצי שעה הליכה נינוחה ואיטית.

לאורך שפת החניה של אתר החולות הצבעוניים במכתש רמון ישנה תערוכה סלעים בצבעים שונים, ונקודות עם הסברים על הגיאולוגיה של המכתש, הרכב הסלעים ודרך היווצרותו.

בנוסף, בין הסלעים ישנה פינת הנצחה לעמית סגל שהיתה אירולוגית "חלוצת השיקום המדברי" ע"פ השלט שעסקה בשיקום אתר זה, בין השאר.

ולסיכום, אם אתם בדרך לטיול באיזור אילת, או סתם מטיילים באיזור המכתש, אתר זה הינו מקום נחמד לביקור, במיוחד אם אתם עם הילדים.