חי בר כרמל

סוג: מרכז מבקרים נושא: נוף, חניון פיקניק מחיר: בתשלום עונה: כל השנה מים: אין מפת סימון שבילים: 4 - הכרמל נבדק לאחרונה: 30/9/2015
מזג האוויר באזור: 9

תקציר:

החי בר הינו אתר בו מגדלים בעלי חיים בסכנת הכחדה בצורה מוגנת לפני השבתם לטבע. בארץ ישנם 2 מרכזי חי בר - ביטבתה ובכרמל

איך מגיעים:

איך מגיעים לחי בר כרמל? חי בר כרמל נמצא ביערות הכרמל - מול האוניברסיטה בדרך אבא חושי. אם מגיעים מכיוון חיפה אז אחרי הכיכר של האוניברסיטה פונים ימינה לחניון יערות הכרמל, משלמים בכניסה [למנויי מטמון חינם] וממשיכים לפי השילוט לחי בר.

למגיעים מהמרכז - כביש 672 יוביל אותנו לאוניברסיטה, ושם אחרי ביצוע פרסה בכיכר נפנה ימינה לחי בר. ניתן גם להקליד ב WAZE חי בר כרמל.

פירוט:

מרכזי החי בר  הוקמו ביוזמתו של האלוף אברהם יופה שחזונו היה להשיב לארץ חיות שנכחדו במהלך השנים.  הוא החל לקבץ בסיוע זואולוגים וקשרים אישיים את בעלי החיים ממקומות שונים כאשר גולת הכותרת של קיבוץ החיות היה גרעין רבייה של יחמור פרסי שהוא מאירן עם מטוס אלעל האחרון שהמריא מטהרן ללפי ההפיכה.

בעלי חיים נוספים הנמצאים בשמורת החי בר כרמל: צבי ארץישראלי, כבשי בר, עזי בר, אילי כרמל, נשר מקראי, עיטם לבן זנב ועיט ניצי.

אז מה בעצם יש לראות בחי בר? הסיור מתחיל בתצפית נהדרת על השמורה, ומשם יורדים בשביל סלול ומונגש [כל החי בר מונגש] לצפיה בסרט  על המקום [סרט מדהים] ולאחר מכן נרד בשביל לסייר בין מכלאות האיקלום והרביה של בעלי החיים. המקומות הכי אטרקטיביים הינם מול מכלאת היחמורים הגדולה ומול כלוב הנשרים.. אם יש לכם סבלנות מומלץ להמתין בסבלנות ואולי יתמזל מזלכם ותזכו לראות את אחד הנשים ששוחררו לטבע "קופץ לבקר" את חבריו.

במהלך השנה חי בר כרמל פתוח בשבתות בלבד. ניתן לתאם ביקורים של קבוצות למועדים אחרים במייל: haybar@npa.org.il

מחיר הכניסה: מבוגר: 22 ש"ח, ילד: 10 ש"ח. אזרח ותיק: 11 ש"ח

עוד מידע ניתן למצוא באתר החי בר

מידע נוסף ניתן לקבל בטלפון 04-832-0648