יער הרקפות בכוכב יאיר

סוג: פארק עירוני, מצפור נושא: פריחה מחיר: ללא עלות עונה: חורף מים: אין מפת סימון שבילים: 7 - השרון ומערב השומרון נבדק לאחרונה: 2/2/2018
מזג האוויר באזור: 15

תקציר:

יער הרקפות בכוכב יאיר הינו אתר פריחה מדהים של רקפות ומצפה האחים הינו נקודת תצפית נהדרת מעל יער הרקפות בכוכב יאיר.

איך מגיעים:

יער הרקפות נמצא בצד המזרחי של כוכב יאיר. איך מגיעים לשם? אחרי שנעבור את המחסום בכניסה לישוב, ניסע בכביש הגישה, בכיכר השניה נפנה ימינה לרח' הפרחים ואחרי כ 700 מ' נראה מימין לנו את הכניסה ליער הרקפות בכוכב יאיר.

איפה חונים? יש חניה בהמשך הרחוב או אם נפנה שמאלה לדרך המרכז ונמשיך עוד כ 100 מ' יש מגרש חניה גדול וניתן לחנות שם.

יער הרקפות בכוכב יאיר

מידע כללי:

ביער כוכב יאיר נמצאים שרידיה של חורבת נשה - ישוב תעשייתי שכנראה התקיים באיזור בסוף תקופת הברזל. באיזור של יער הרקפות נמצאים שרידים של בור ובאר מים ובית בד שכנראה שימשו את תושבי הישוב. שאר השרידים של חורבת נשה נמצאים מערבים מיער הרקפות.

יער הרקפות בכוכב יאיר

פירוט:

יער כוכב יאיר הינו יער אורנים שניטע ע"י הקק"ל.  הרקפות הרבות הצומחות ביער גרמו לתושבי המקום לשנות את שמו ליער הרקפות.

הכניסה ליער הרקפות  נמצאת מול רח' המרכז. במקום ישנו שביל מוסדר שיוליך אותנו בין אתרי היער [בכניסה ליער הרקפות ישנה מפה של אתרי היער. 

יער הרקפות בכוכב יאיר

כשניכנס ליער הרקפות אחרי הליכה קצרה נראה משמאל לנו בור מים עם אבן שפה. נמשיך לצעוד בשביל המרכזי של היער [ניתן תמיד לסתות לפי השבילונים -  כולם מתחברים בסופו של דבר].

נמשיך לטפס בשביל הראשי של יער הרקפות ואחרי כ 100 מ' נראה מימין שביל ומרחוק נראה שרידים עתיקים - כשנתקרב אליהם נראה שמדובר בשרידיו של בית בד עתיק.

נחזור לשביל הראשי ונפנה ימינה בעליה ולאחר כ 50 מ' נגיע לדרך עפר, נחצה אותה בזהירות נצעד קצת שמאלה ומיד ימינה בעליה לפי השילוט למצפה האחים [בתחילת העליה ישנו פח אשפה]. ובאמצעה ישנה פינת ישיבה נעימה.

ארכה של העליה למצפה האחים הינו כ 200 מ'. העליה קצת תלולה ובחורף סביבתה פורחת . בסוף העליה מחכים לנו 2 ספסלים ונקודת תצפית מרהיבה על האיזור -זהו מצפה האחרים שקרוי על שמם של האחים ימית [נהרגה בתאונת דרכים בפרו] וערד [נפטר ממחלת קשה] ליניאל ז"ל מהמקום ישנו נוף מרהיב.

לאחר שנהנה מהנוף נשוב לרכב שהשארנו סמוך לכניסה ליער הרקפות..

הכנסת מזון ליער הרקפות בכוכב יאיר אסורה