מערת האידרא וקבר בני ר' יוסי

סוג: קבר נושא: דת מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מפת סימון שבילים: 2 - הגליל העליון נבדק לאחרונה: 24/3/2014
מזג האוויר באזור: 3

תקציר:

מערת קבורה עתיקה לא רחוק ממירון וצפת אשר ישנה מסורת שבה קבורים מס' תנאים שהיו שותפים לעריכת האידרא רבא

איך מגיעים:

ציון האידרא רבא נמצא, אם יוצאים מכיכר מירון לכיוון צפת, כ  4 ק"מ על כביש 89. אם מגיעים מכיוון צפת, הרחבה שלפני המערה נמצאת כק"מ וחצי אחרי שנעבור את ציון רבי יהודה בר אילעאי. איך יודעים שהגענו? יש שילוט על הכביש - קבר בני ר' יוסי. המגיעים ממירון חייבים לסוע לכיוון צפת עד שימצאו מקום חוקי לפנות למקום - יש קו הפרדה לבן.

 

מידע כללי:

אידרא רבא בארמית פירושו האסיפה הגדולה והספר נכתב בעקבות כינוס של רשב"י ותשעה מתלמידיו  [ר' אלעזר ברבי שמעון, ר' אבא, ר' יהודה, ר' יוסי בר יעקב, ר' יצחק, ר' יחזקיה בר רב, ר' חייא, ר' יוסי ור' ייסא- השמות מצויינים על פתח המבנה שמעל המערה] לגילוי סודות קבלה שנמשך יום אחד. [להבדיל מהאיזרא זוטא - שהינו כינוס קטן הו השתתפו רק 6 תלמידים כי 3 נפטרו במהלך כתיבת האידרא רבא]. 

פירוט:

מה במקום?

מערת קבורה עתיקה שבשלוש דפנותיה ישנם ציוני קברים 
אידרא רבא בארמית פירושו האסיפה הגדולה והספר נכתב בעקבות כינוס של רשב"י ותשעה מתלמידיו  [ר' אלעזר ברבי שמעון, ר' אבא, ר' יהודה, ר' יוסי בר יעקב, ר' יצחק, ר' יחזקיה בר רב, ר' חייא, ר' יוסי ור' ייסא- השמות מצויינים על פתח המבנה שמעל המערה] לגילוי סודות קבלה שנמשך יום אחד. [להבדיל מהאידרא זוטא - שהינו כינוס קטן בו השתתפו רק 6 תלמידים כי 3 נפטרו במהלך כתיבת האידרא רבה]. 
בקרבת מקום ישנם גם הציונים של אלקנה אביו של שמואל הנביא ושל האמורא רבי בנאה.

35.47560632.994646