פארק אריאל שרון

סוג: פארק עירוני, מרכז מבקרים נושא: נוף מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: אין מפת סימון שבילים: 10 - גוש דן וחוף פלשת נבדק לאחרונה: 17/10/2014
מזג האוויר באזור: 16

תקציר:

פארק אריאל שרון הינו הפארק המטרופוליני העתידי של גוש דן

איך מגיעים:

איך מגיעים לפארק אריאל שרון? כדי להגיע לפארק אריאל שרון צריך לסוע על כביש גהה מצפון לדרום לכיוון מחלף גנות - הכניסה לפארק הינה צתוך מחלף זנות כלומר נוסעים בנתיב הימני בכביש 4 ולפני שפונים לתל אביב פונים ימינה לפי השילוט לפארק אריאל שרון ואחרי שעוברים את העמדה של השומר חונים במגרש החניה מימין. ממגרש החניה ישנו שאטל חינמי המעלה את הנוסעים לפסגת ההר באופן רציף לאורך שעות הפעילות ומחזיר אותם לחניה.

מידע כללי:

פארק אריאל שרון ניצב כיום על השטח של מזבלת חיריה ששוקמה. המזבלה שהחלה לשמש כאתר פינוי הזבל של העיר העברית הראשונה, תלאביב בשנות ה 20 של המאה ה 20 הפכה למטרד סביבתי במהלך שנות ה 80 ופינוי הזבל אליה הופסק לאחר שגם הפכה למטרד אווירי וסכנה לתעופה האזרחית - עקב אלפי השחפים והדיות שהגיעו ליהנות מערימות הזבל. בשנת 1999 הופסקה התמנת הפסולת באתר והוא הפך לתחנת מעבר של הפסולת כאשר חלק ממנה ממוחזר במקום וחלק ממנה משונע לדרום להטמנה.

לאחר שנים רבות של ויכוחים על עתיד השטח, החליטה הממשלה בראשותו של אריאל שרון בשנת 2005 על הפיכתו של האתר לפארק מטרופוליני גדול בשם פארק איילון.  באוקטובר 2007, שונה שמו של הפארק לפארק אריאל שרון ע"ש יוזם הפארק 

פארק אריאל שרון

פירוט:

לאחר שעלינו לפארק אריאל שרון באמצעות השאטל נתחיל לסייר בו על השביל ההקפי [מתאים גם לעגלות ואופניים]. תחילתו של השביל בעליה של כחצי ק"מ ולאחר מכן התוואי משתנה בין ירידות ועליות. במהללך הסיור נעבור במס' תצפיות לכיוונים שונים מפסגתו של התל  וליד טראסות וספסלים העשויים מחומרים ממוחזרים ונסיים את הסיור שלוקח לבצעו כשעה בקצב איטי באגם המלאכותי שהוקם על פסגתו של התל ליד מרכז המבקרים.

פארק אריאל שרון

אסור לפספס את התצפית מערבה לכיוון המגדלים של תל אביב שנראים קרובים ומוחשיים ואת הספסל הזה המהווה פינה נהדרת של אוויר ונוף.

פארק אריאל שרון

קצת מנהלות:

שעות הביקור בפארק אריאל שרון: 09:00-15:30 - כל יום. כשהפארק סגור מופיעה על כך הודעה באתר הפארק.

מתי יש סיורים מודרכים חינמיים? בימים שישי ושבת בלבד. בשעות 09:30, 11:30, 13:30 [מומלץ לוודא מול הנהלת הפארק לפני שמתכננים להגיע] הסיורים יוצאים מהאיזור בו השאטל מוריד את המבקרים על פסגת ההר. הסיור מומלץ מאד

סיורים בתשלום: ניתן לתאם מול הנהלת הפארק.

מחיר כניסה: הכניסה לפארק חינמית. במרכז ההר ישנו מרכז מבקרים בו מוקרן סרט מרתק על תולדות ההר. עלות הכניסה לסרט 10 ש"ח - במזומן בלבד, הסרט מוקרן כל חצי שעה וארכו כרבע שעה.

הטלפון בפארק אריאל שרון: 03-7398999

 

לפני הביקור בפארק אריאל שרון מומלץ להכנס לאתר הפארק http://www.parksharon.co.il

ולוודא שהפארק לא סגור לרגל אירוע

פארק אריאל שרון

34.820 32.030