פארק הצנירים בקדומים

סוג: פארק עירוני נושא: חניון פיקניק מחיר: ללא עלות עונה: קיץ, סתיו, אביב מים: אין מפת סימון שבילים: 7 - השרון ומערב השומרון נבדק לאחרונה: 26/9/2018
מזג האוויר באזור: 15

תקציר:

פארק הצנירים הינו פארק עם בריכות מלאכותיות על גבי צוק שבתחתיתו צנירים מרהיבים

איך מגיעים:

כדי להגיע לפארק הצנירים - צריך להגיע לישוב קדומים בשומרון - ההגעה היא דרך הכבישים 60 או 65 - תלוי מהיכן מגיעים, ובתוך הישוב ניתן לסוע לפי השילוט הנהדר שיש עד לjbhh, פארק הצנירים. הנמצא בקצה הישוב - בסטפו של שביל עפר, אשר בקצהו מגרש חניה עם שלט הסבר על פארק הצנירים.

 

מידע כללי:

צניר הינו מצוק קעור - שמהצד נראה כחצי צינור [ומשם שמו] סוברים שתופעה זו נוצרה כתוצאה של בליית הסלע ע"י זרימה של מים. בפארק הצנירים בקדומים ישנם מס' צנירים מדהיםמים מתחת לקו המצוק עליו נמצאות בריכות הנוי.

פארק הצנירים בקדומים

פירוט:

לטחא שנחנה ברחבת החניה  של פאארק הצנירים ונקרא את שלט ההסביר, ניכנס לפארק ונבחין כי מפלסו העליון הינו גן נ עם פינות פיקניק עם בריכות נוי [ושלטי הכניסה אסורה לבריכות] רדודות ומרפסת תצפית אל הנוף המדהים שמבט למטה נראה מלמעה בריכה מצולעת.

פארק הצנירים בקדומים

לאחר הסיור בין בריכות הנוי נצא מהשער האחורי של הפארק, נצעד קצת בשביל העפר, מימינינו מס' מערות קטנות שהילדים נהנים להסתובב ביניהן, ולאחר כ 150 מ' נרד עם השביל הברור שמאלה, אל מתחת המצוק ונצעד מתחתיו.

פארק הצנירים בקדומים

אורל השביל שמתחת למצוק הינו כ 200 מ' והוא עובר מתחת למס' צנירים מרהיבים, ומתחת למרפסת התצפית ישנו אף מפלון מלאכותי שממלא את בריכה שראינו מקודם].

פארק הצנירים בקדומים

לאחר שנעבור את הבריכה נצעד עוד קצת ומשמאלינו על המצוק נראה יתדות שהטיפוס בהן יביא אותנו בחזרה אל פארק הצנירים.

פארק הצנירים בקדומים

הערות:

* המסלול נמצא מעבר לקו הירוק- בשומרון, הדרך אליו חוצה יישובים.. צריך להסתכלעל הדרך המשולטת היטב במהלך הנהיגה ולא סמוך רק על הוויז  מחשש התברברות אם הקליט תאבד 

* קדומים הינו ישוב דתי - לא ניתן להגיע למקום בשבתות וחגים.