פריחת חלמוניות בחניון חלמוניות להבים

נושא: פריחה מחיר: ללא עלות עונה: סתיו מים: אין מפת סימון שבילים: 12 - דרום השפלה ושולי הר חברון נבדק לאחרונה: 23/11/2017
מזג האוויר באזור: 23

תקציר:

פריחת חלמוניות משגעת, בתחילת חודש נובמבר, בתוך גיא קטן סמוך ללהבים

איך מגיעים:

איך מגיעים לחניון החלמוניות ליד להבים? ניסע על כביש 40 [או כביש 6] דרומה עד צומת להבים ונפנה שמאלה לכביש 31, בפנייה השנייה לקיבוץ להבים נפנה ימינה וכ20 מ' לאחר הפנייה, נפנה שמאלה למגרש רחב שבקצהו הרחוק ישנה התחלה של דרך עפר, בתחילת דרך העפר ישנה לוחית אבן המציינת את שמות התורמים להכשרת הדרך וחניון החלמוניות. נסיעה קצרה בשביל העפר תוביל אותנו לחניה שהוכשרה ליד הגיא בו צומחות החלמוניות.

לאחר הסלילה של כביש 6 לאיזו נהיה יותר מורכב להגיע - הנה קישור שיביא אתכם למקום - תחנו ליד הכיכר השניה ומשם לגיא הנחמד - לחצו כאן כדי להגיע לחניון החלמוניות בלהבים.

מידע כללי:

החלמונית הינה צמח בר נדיר ממשפחת הנרקיסיים הפורח בד"כ בחודשים אוקטובר-נובמבר.  בצל החלמונית מצמיח בתחילה את הפרחים הצהובים כחלמון, ולאחר שהם נובלים צומחים שאר העלים. פרחי החלמונית צמודים לקרקע וגודלם של עלי הכותרת הקרובים לאדמה, הינם כ 6-8 ס"מ. בארץ ישנם ריכוזים של פריחת חלמוניות בנחל תקוע, בהר מירון, ליד ירוחם וגם ביער להב הסמוך לחניון זה.

פירוט:

פריחת החלמוניות מתחילה מיד בתחילת שביל העפר, כאשר לארכו ניתן להבחין פה ושם בעלי הכותרת מנצנצים של החלמונית על רקע האדמה החומה. לאחר שנחנה במגרש הקטן שהוכשר לשם כך, ונקרא את שלט ההסבר על החלמונית, נתחיל לצעוד לכיוון הגיא שמולינו.

החלמונית פורחת לכל אורך גדותיו של הגיא במקבצים שונים, והריכוזים הגדולים של הפרחיה נמצאים על הגדה השמאלית של הגיא. ניתן גם לעלות על הגדה הימנית כדי להשקיף על כל סביבת הפריחה. 

34.829431.3683