קבר ישעיהו הנביא

סוג: קבר מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: אין מפת סימון שבילים: 2 - הגליל העליון נבדק לאחרונה: 2/10/2013
מזג האוויר באזור: 3

תקציר:

ציון קבר הנביא ישעיהו נמצא על שביל ישראל סמוך לקיבוץ ברעם.

איך מגיעים:

לציון קבר הנביא ישעיהו מגיעים דרך כביש מס' 899, מחנים את הרכב במפרץ החניה של נחל דישון - הנמצא כ 4.1 ק"מ צפונית לקיבוץ ברעם, חוצים את הכביש בזהירות ומתחילים לצעוד על שביל ישראל. אחרי  2.5 ק"מ נגיע למתקן שאיבה של מקורות, נפנה עם שביל ישראל שמאלה, אחרי כ 100 מ' נראה שביל צר מסומן באבנים קטנות, נפנה אליו ימינה ואחרי כ 30 מ' נגיע לציון קברו של הנביא ישעיהו.

מידע כללי:

הנביא ישעיהו ניבא בתקופתם של ארבעה מלכים - ככתוב בספר ישעיהו פרק א' פס א': "חזון ישעיהו בן אמוץ, אשר חזה על יהודה וירושלים, בימי עזיהו , יותם, אחז יחזקיהו מלכי יהודה"מהעובדה שגם שמו של אביו מוזכר בתנך מדים המפרשים שגם אמוץ, אביו של ישעיהו היה נביא. רוב נבואותיו של ישעיהו היו נבואות נחמה [בניגוד לנבואותיו של ירמיהו שהיו נבואות פורענות". ישעיהו גם ניבא על חזון אחרית הימים "וגר זאב עם כבש ונמר עם גדי ירבץ . . .. . ."[פרק י"א פס' י]

 

פירוט:

ציון קברו של ישעיהו מוצנע טיפה מההולכים בשביל ורק סקרנים שיבחינו בשבילון המוביל אליו יבחינו בו. במקום נמצא מצבה המציינת שזהו מקום קבורתו של ישעיהו ומס' מתקנים להדלקת נרות.

על חלקה האחורי של המצבה חקוק הפס' האחרון בספר ישעיהו "והיה מידי חודש בחודשו ומידי שבת בשבתו יבוא כל בשר להשתחוות לפני אמר יהוה"

35.46749933.05843