טיולים באיזור יבנאל

המושבה הותיקה יבנאל, הנמצאת מעל הכנרת עברה בשנים האחרונות מהפך מבחינת תעסוקת התושבים כאשר בשנים האחרונות ישנו מעבר מעיסוק בתחום החקלאות לעיסוק בתחום התיירות ועשרות מתחמי צימרים למשפחות וזוגות ורמות שונות ובמחירים שונים הוקמו בישוב. למענם של אלו המתארחים ביישוב ומחפשים מה לעשות חוץ מלבלות בבריכה ובמתחם הצימר נכתב מאמר זה.

מיקומה של יבנאל בגליל התחתון הינו במרכזו של מעין כוכב המאפשר גישה נוחה וקרובה להרבה מקומות מעניינים.

כ 20 ק"מ מערבית ליבנאל נמצא הר התבור ובפסגתו ישנו שביל מדהים - שביל הפסגה של הר התבור שבחורף נראה בו פריחה מדהימה ובקיץ נצעד בצל העצים ונהנה גם מהנוף המרהיב הנשקף ממנו.  סמוך ליבנאל נמצא נחל יבנאל שחלקים ממנו זורמים כל השנה וכיף ללכת במימיו הרדודים והנעימים.

גם לחובבי המסלולים האתגריים יש מה לעשות ליד יבנאל - הגן הלאומי ארבל נמצא במרחק של כ 26 ק"מ יבנאל ומאפשר סיורים ברמות שונות וחובבי האתגרים יוכלו לעשות את המסלול המלא הכולל ירידה מצוק הארבל וטיפוס בחזרה תוך ביקור במבצר הארבל - מומלץ מאד. ואם כבר מבקרים בארבל מומלץ לבקר גם בשרידיו של בית הכנסת העתיק הנמצא בסמוך על כביש הגישה.

 

גם חובבי המעיינות ימצאו בסביבת יבנאל מה לעשות.  בקרבתה של המושבה יבנאל, סמוך למושבה מגדל נמצא המעיין עין נון הנובע לתוך בריכה גדולה מאד, ולא עמוקה במיוחד מה שאומר שהיא מתאימה גם לילדים קטנים [תחת השגחה כמובן . .] חובבי המעיינות ימצא באיזור יבנאל עוד שני מעיינות  - את עין שרונה הנובע לבריכה קטנה - הנמצא מעל הישוב יבנאל אליה נצעד מרחק קצר מהחניון שהוקדש למורי הדרך ואת עין יבנאל הנובע למבנה סגור בקצה בית הקברות של יבנאל. מי שיהיה מוכן להשקיע בנסיעה קצת יותר ארוכה [30 ק"מ], ייסע למפל הנסתר הנמצא מצפון לטבריה על שפת הכנרת ויהנה ממימיו הצוננים.