מסלול טיול אופניים למשפחות לאורך נחל שניר

סוג: קווי נושא: מים, נוף תחבורה: רכב פרטי, טרמפים מחיר: ללא עלות רמת קושי: משפחות משך: חצי יום זמן: בכל שעות היום אורך: 4 ק"מ ואם עושים הלוך ושוב אז 8 ק"מ עונה: קיץ, סתיו, אביב מים: יש מפת סימון שבילים: 1 - החרמון, הגולן ואצבע הגליל נבדק לאחרונה: 2/3/2014
מזג האוויר באזור: 26

תקציר:

לאורכו של נחל שניר ישנו שביל אופניים המתאים לרוכבים בכל הרמות.

איך מגיעים:

השביל מתחיל במושב בית הלל. כדי להגיע לתחילת השביל נכנס למושב [התיאור שלנו הוא מכיוון כביש 9779] וליד הפנייה השנייה ימינה [יש שילוט לקייאקי כפר בלום] נחפש מקום חנייה. אם לא נמצא חנייה, ניתן להמשיך ישר עוד כחצי ק"מ ומצד שמאל יש רחבת חניה גדולה - שם ניתן להשאיר את הרכבים.

אם הגענו עם 2 רכבים - את הרכב השני נחנה בחניון מעיין ברוך על כביש 99 [אם נמשיך בכביש הראשי של בית הלל - הגיע לכביש 99, נפנה ימינה ובפניה הראשונה שמאלה נגיע לחניון מעיין ברוך.

פירוט:

שביל האופניים מתחיל בתוך מושב בית הלל - צמוד לגדר  המושב - מצידו הפנימי וזה יהיה כיוון תחילת הנסיעה. כשנגיע לדרך העפר המקיפה את הישוב נפנה שמאלה [צפונה] וניסע איתה בתחילה בשיפולי היישוב ולאחר מכן בסמוך למטעים כקילומטר, כשמימיננו הגדר ואחריה נראה את נחל שניר.

לאחר כקילומטר של רכיבה נראה בגדר פתח משולט לכיוון שביל האופניים, נפנה ימינה ונתחיל לרכב לארכו של נחל שניר.  השביל הינו שביל רחב יחסית ונוח. בתחילתו יש מעין "מנהרה" בצמחיה ולאחר מכן השביל פתוח. לארכו של השביל ישנם מס' מקומות בהם ניתן לרדת מהאופניים ולהתקרב לנחל [ובקיץ אף לשכשך בזהירות].

לאחר כ 2 ק"מ של רכיבה לארכו של נחל שניר נגיע לשלט המודיע על סיום השביל. אם רכבינו הושאר בבית הלל נחזור באותה הדרך לרכב, ואם חנינו בחניון מעיין ברוך, נפנה עם השביל ימינה, נרכב במקביל לגדרות אתר הקמפינג, נגיע לנקודת ההזנקה של הקייאקים, נעבור את התחנה של מקורות ומשם נמשיך עד לכביש, נחצה אותו בזהירות ונגיע לחניון מעיין ברוך שם הושאר הרכב.

מחפשים עוד אטרקציות באיזור? בקיבוץ הגושים הסמוך יש את פיינטבול הגושרים שם אפשר ליהנות מאתר פיינטבול אטרקטיבי.

 

 

35.607 33.200