מסלול טיול קצר למשפחות באיזור הירקון

סוג: מעגלי נושא: נוף, פריחה תחבורה: רכב פרטי, תחבורה ציבורית מחיר: ללא עלות רמת קושי: עגלות משך: קצר זמן: בכל שעות היום אורך: 2 ק"מ עונה: קיץ, סתיו, אביב מים: יש מפת סימון שבילים: 10 - גוש דן וחוף פלשת נבדק לאחרונה: 20/4/2014
מזג האוויר באזור: 16

תקציר:

זהו מסלול קליל וקצר לארכו של הירקון בו נחצה את נחל קנה ואת הירקון בתוך המים, במעברים איריים

איך מגיעים:

תחילת המסלול נמצאת צפונית לצומת ירקון. היכן בדיוק? אם נגיע מכיוון הוד השרון אז נפנה ימינה לפי השלט למשתלה קצת אחרי הפנייה שמאלה לקניון שרונים. אם נגיע מכיוון פ"ת או כביש 5, נפנה בצומת ירקון לכיוון הוד השרון, ברמזור השני נעשה פרסה [זה הרמזור הראשון בו ניתן לבצע פניית פרסה] ומיד לאחר מכן נפנה ימינה לכביש משובש לפי שילוט למשתלה. אחרי שנעבור את המשתלה הכביש יהפוך לדרך עפר רעועה בין שדות, שאחרי כחצי ק"מ תתעקל שמאלה בחדות. בעיקול שמאלה של הדרך נראה שילוט למעבר נחל קנה. קצת אחרי העיקול ישנה רחבת עפר גדולה בה נחנה את הרכב.

פירוט:

לאחר שנחנה את הרכב [מומלץ לא להשאיר דברי ערך ברכב] נתחיל לצעוד צפונה [לכיוון הדרך בה הגענו] בשביל הצר שליד דרך העפר המסומן בסימוני שביל ישראל..  לאחר  כ 100 מ' השביל מתעקל שמאלה ומוביל לחצייה במים רדודים [גובה הקרסול] של נחל קנה בגשר אירי.

לאחר שנצא מהמעבר נפנה שמאלה עם השביל ונצעד לארכו של הנחל כשמימיננו השדות. לאחר הליכה של כ 1100 מ' נגיע לגשר פרוחיה, נחצה את הגשר [מולנו נראה את תחנת פרוחיה ההרוסה] נפנה שמאלה ונחזור בצידו השני של הירקון לכיוון חניית הרכב - מרחק של כ 900 מ'. כשנראה משמאל גשר אירי מעל  השפך של נחל קנה לירקון נחצה אותו [המים בגובה הקרסול]  - משמאלנו ישנו מפלון] ועוד הליכונת קצרה והגענו לרכב..

המסלול ניתן לביצוע גם ע"י אופניים.

דגשים נוספים:

בחורף יש סיכוי שהמסלול יהיה בוצי ופחות נעים להליכה.

במעברים האיריים חובה להשגיח על הילדים הקטנים.

מומלץ להגיע למסלול עם נעליים להליכה במים.

מי שנכנס לירקון ליד השפך של נחל קנה עושה זאת על אחריותו בלבד [במקום יש לעיתים רוחצים רבים].

 

34.89573132.126737