מסלול לטיול אופניים מעגלי לאורך הנחלים חרמון ושניר

סוג: מעגלי נושא: מים, נוף תחבורה: רכב פרטי מחיר: ללא עלות רמת קושי: משפחות משך: חצי יום זמן: בכל שעות היום אורך: 16 ק"מ עונה: קיץ, סתיו, אביב מים: יש מפת סימון שבילים: 1 - החרמון, הגולן ואצבע הגליל נבדק לאחרונה: 2/3/2014
מזג האוויר באזור: 26

תקציר:

לאורך הנחלים חרמון ושניר ישנה מערכת שבילי אופניים מהם ניתן להרכיב מסלול מעגלי ברמת משפחות

איך מגיעים:

חניון מעיין ברוך נמצא על כביש 99 - כ 3.87 ק"מ מזרחית לצומת גיבור - אם מגיעים מקריית שמונה נפנה ימינה בצומת ואם נגיע לצומת מכיוון מטולה נפנה שמאלה. אם נגיע מכיוון החרמון , נפנה ימינה לפי השילוט אחרי כ 6.8 ק"מ מצומת הטנק.

מידע כללי:

פירוט:

נחנה את הרכב בחניון מעיין ברוך וביציאה מהחניון נפנה שמאלה, ניסע על השוליים בזהירות כ 1.7 ק"מ עד שנגיע לכביש 918, נפנה ימינה בצומת [מצידה השני של הצומת נראה את האנדרטה לזכרו של סא"ל שמוליק אדיב], נעבור את הפנייה לאנדרטת אסון המסוקים ונרכב על השביל הסלול. 

נעבור את הכניסה לחורשת טל ולאחר מכן הרכיבה תעבור מהכביש לשוליים. בסוף החורף נראה בקטע זה המוני תורמוסים. כשנראה שילוט שמאלה ל"נבי יודה", נתחיל להאיט, נעבור את הגשר שמעל נחל חרמון ונפנה ימינה לשביל העפר - לאחר כ 1.4 ק"מ מהפנייה לכביש 918.

נתחיל לסוע בשביל עפר צר לאחר כ 1.6 ק"מ נגיע לתחנה של מקורות עם פניה שמאלה. אנו נמשיך ישר בשביל הצר לאורך הנחל כ 3 ק"מ עד שנגיע לקיבוץ שדה נחמיה, ניתן לחצות את הנחל על הגשר או להמשיך ישר לכיוון הכביש.
אם נמשיך לכיוון הכביש, בכביש נפנה ימינה, ניסע על השוליים בזהירות כ 1.7 ק"מ עד הכניסה למושב בית הלל, במושב , נפנה ימינה וניסע כק"מ עד הצומת, נפנה ימינה ונסיעה של 200 מ' תוביל אותנו לשביל ההקפי של מושב בית הלל, 
נרכב לאורך הגדר של המושב עד שנגיע לירידה לשביל שמקביל לנחל שניר שם ניסע לארכו של הנחל [בקיץ יש כמה מקומות שבהחלט שווה לעצור בהם] עד שנגיע לשלט שמודיע על סיום השביל. 
מכאן ניתן להמשיך ימינה לאורך הנחל בשביל [בדרך נעבור נקודת התחלה של קייאקים ומשמאל נראה אתר קמפינג] עד הכביש, או לפנות שמאלה, להתחבר לכביש הראשי של מושב בית הלל, לסוע איתו עד לכביש הראשי, ושם לפנות ימינה וקצת אחרי כן  שמאלה לכיוון החניון שם הושאר הרכב. 
אם בקיבוץ שדה נחמיה נחליט להמשיך לרכב בשטח, נחצה את הגשר לאחר מפגש הנחלים ומשם נמשיך בשביל המקביל לנחל עד המפגש עם כביש 99 - ומשם נסיעה קצרה שמאלה תוביל אותנו לרכב.

דגשים נוספים:

ברכיבה על השוליים נדרשת זהירות רבה. חובה ללבוש קסדה בעת הרכיבה. הנכנס למי הנחלים עושה זאת על אחריותו בלבד.

 

 

35.614 33.226