מערת קשת

סוג: קווי נושא: נוף, פריחה תחבורה: רכב פרטי מחיר: ללא עלות רמת קושי: משפחות משך: קצר זמן: בכל שעות היום אורך: 3 ק"מ עונה: כל השנה מים: אין מפת סימון שבילים: 2 - גליל מערבי נבדק לאחרונה: 14/12/2015
מזג האוויר באזור: 3

תקציר:

המסלול מערת קשת הינו מסלול מול נוף מדהים אל מערה שרק קטע קטן מתקרתה שרד.

איך מגיעים:

למערת קשת ישנן 2 דרכי הגעה:

הראשונה והנפוצה היא לסוע לפארק אידמית על כביש 8993, להכנס לפארק אידמית , לסוע עד למגרש החנייה המרכזי, ומהקצה הדרומי שלו לצעוד עם השביל המסומ"ש באדום - שביל אמיר עד למערה - או לחילופין לצעוד עם השביל המונגש [מתאים לעגלות ולאנשים המתקשים בהליכה - תחילתו ליד חניית הנכים במגרש החניה]

הדרך השנייה היא למדוד מהמפגש של כביש 899 2.4 ק"מ ולחנות במפרץ החניה ליד הפניה ימינה עם השלט למרת קשת ומשם להתחיל מסלול קצר על בסיס השביל המסומ"ש באדום שמגיע למערת קשת ולאחר מכן לפארק אידמית.

מידע כללי:

מערת קשת נמצאת בגליל המערבי - העליון, לא רחוק מקיבוץ אדמית, במערה הינה מערה שתקרתה קרסה ונותרה ממנה "קשת" בלבד שהקנתה למקום את שמו. מערת קשת משמשת כאתר גלישה פופולרי במיוחד [כאשר מטרים בודדים של גלישה הם בצמוד לקיר והשאר באוויר]. מהמקום יש תצפית נהדרת.

מערת קשת

פירוט:

לאחר שחנינו את הרכב בבטחה במפרץ החניה [כמובן שלא נשאיר שום פריט יקר ערך ברכב], נתיל לצעוד במעלה הסלעים לפי הסימון האדום. לאחר כ 30 מ' של צעידה יסתיימו הסלעים והעליה תחל להיות יותר מתונה

מערת קשת

לאחר עליה של כ 500 מ' נגיע לשפת המצוק ונזכה לתצפית מדהימה - ראשונה. מכאן השביל ממשיך עוד כ700 מ', סמוך למצוק והנוף המדהים ילווה אותנו עד שנגיע למערת קשת.

פתחה העליון של מערת קשת מוקף בגדרות למעט פתח כניסה המיועד לגולשים ועל הקשת מקובעות בקרקע טבעות רבות לנוחות הגולשים לחלל המערה.

מערת קשת

לאחר הפסקה מול הנוף המדהים והקשת ניתן לחזור לרכב בה הגענו, או להמשיך עם הסימון האדום למרכזו של פארק אידמית. דרך נוספת היא לעלות לפארק אידמית עם השביל המונגש. כמובן שבשתי האפשרויות האחרונות - נהג יצטרך לחזור לרכב ולהגיע לפארק אידמית לאסוף את שאר המטיילים.

בחורף ישנה באיזו פריחה מרובה כשבתחילת החורף בולטים במיוחד הרקפות והנרקיסים.

מערת קשת

דגשים נוספים:

לאחר הגשם יש להזהר בפסיעה על הסלעים החלקלקים.

בקרבת מערת קשת ישנם מקומות נופש רבים בינהם אפשר למנות את חדר אירוח במנות , אוסנתה , פנינה בבצת, אחוזת ברזילאי, מרפסת מהסיפורים [אתר קמפינג מפנק] ואת חאן רוח גלילית.

35.192427833.0752077