נחל שילה - מצומת שילה לעין עוז - צומת עלי

סוג: קווי נושא: מים, נוף, פריחה, חניון פיקניק תחבורה: רכב פרטי, טרמפים מחיר: ללא עלות רמת קושי: משפחות משך: קצר זמן: בכל שעות היום אורך: 3 ק"מ עונה: כל השנה מים: יש מפת סימון שבילים: 5 - בקעת הירדן ומזרח השומרון נבדק לאחרונה: Oct 10 2012 12:00AM
מזג האוויר באזור: 17

תקציר:

נחל שילה, בקטע שבין צומת שילה לעין עוז הינו מסלול קליל המתאים למשפחות בחלקו המזרחי של נחל שילה. בחורף הנחל זורם בעוז ובאביב יש בנחל פריחה משגעת.

איך מגיעים:

לתחילת מסלול נחל שילה, נוסעים לכיוון שילה על כביש 60, ולפני הפנייה שמאלה [אם הגענו מהמרכז] לשילה נפנה ימינה לכיוון גבעת הראל, ומיד נחנה בחניון שהוכשר.

אם הגענו בשני רכבים , ניתן להשאיר את הרכב השני בעין עוז אליו נגיע מצומת עלי, נפנה לשביל עפר לכיוון המנוגד לעלי וניסע עד שנגיע לרחבת החנייה.

 

מידע כללי:

נחל שילה הינו אחד ממקורותיו של הירקון. תחילת זרימתו של הנחל בעמק שילה והוא מתחבר לירקון מס' ק"מ מערבה.

הנחל הינו נחל אכזב, אולם בחורף ניכרת בו זרימה מרשימה.

פירוט:

נחל שילה מתחיל ברחבת חניה שלידה נמצאת גינת משחקים קטנה סמוך לנחל שילה. לאחר שלקחנו את חפצי הערך [בחגים ובחופשות כשהאיזור מטוייל ישנה בד"כ אבטחה באיזור אולם בשאר ימות השנה ישנה סכנת פריצות] נתחיל לפסוע בשביל הצר.

בתחילה נעבור ליד כרמי היישובים [בסוף הקיץ המראה של הגפנים הכורעות תחת עומס האשכולות מדהים] ולאחר כ 200 מ' מתחלפים הכרמים במטע זיתים עצום. 

לאחר שעברנו את שטחי הגידול, הגענו ל"טבע" האמיתי ולאחר הליכה קצרה נראה שילו שמפנה מצד אחד לחורבת רפיד ומצד שני ל"מכלאות צאן ובורות אגירה". מצד ימין של הערוץ נראה בור גדול ולצידו שקתות שנחצבו באבן.

נמשיך לצעוד בערוץ הנחל, נהנה מהנוף הפראי ומהאוויר הצח [ומהפריחה המרהיבה שישנה באביב אם זה יהיה זמן הטיול שלנו] עד שנגיע לצומת שבילים שממנה יוצא שביל עפר, איתו נמשיך לצעוד עד שנגיע לעין עוז.

בעין עוז נוכל לטבול בבריכות [ולכל גיל יש את הבריכה שמתאימה לו] ואם הגענו עם 2 רכבים כאן הגיע טיולינו בנחל שילה לסיומו. אם הגענו עם רכב אחד נוכל לצעוד בחזרה או לחילופין להמשיך עם דרך העפר לצומת עלי ומשם לעצור טרמפים לצומת שילה. 

 

דגשים נוספים:

הנחל נמצא מעבר לקו הירוק - מומלץ לא לטייל בו לבד. לא מומלץ לבצע את המסלול עם עגלה.