שביל הגולן מעין קשתות לחורשת גבעת יואב

סוג: קווי נושא: נוף, פריחה תחבורה: רכב פרטי מחיר: ללא עלות רמת קושי: צעירים בכושר משך: יום שלם זמן: בוקר אורך: 15 ק"מ עונה: חורף, סתיו, אביב מים: אין מפת סימון שבילים: 1 - החרמון, הגולן ואצבע הגליל נבדק לאחרונה: 29/5/2019
מזג האוויר באזור: 26

תקציר:

הקטע של שביל הגולן מעין קשתות לחורשת גבעת יואב עובר מעל נוף מרהיב של הכנרת.

איך מגיעים:

תחילת מסלולינו הינה מחוץ לאתר עין קשתות ליד הישוב נתור.

נקודת הסיום של המסלול הינה חורשת גבעת יואב. איך מגיעים? נכנסים לישוב גבעת יואב וישר בכניסה לישוב פונים ימינה, נוסעים כק"מ ופונים בשער השלישי ימינה לדרך עפר , אחרי כחצי ק"מ פוגשים שילוט של שביל הגולן, נפנה איתו שמאלה ואחרי כ100 מ' נחנה בחורשת גבעת יואב ליד השלט של שביל הגולן -. במקום יש צל ומס' משטחי בטון.

פירוט:

לאר שנחנה מחוץ לעין קשתות יש לנו הליכה מנהלתית של כ 650 מ' [תלוי היכן נחנה את הרכב] עד למפגש עם שביל הגולן [והשילוט של קטע 11 בבשביל הגולן - מאום אל קנאטיר לנחל תאנה]  בו נפנה שמאלה בירידה מתונה מעל הערוץ של נחל סמך [אנו צועדים עם סמ"ש אדום שנלווה לסמ"ש שביל הגולן]. אחרי כק"מ של צעידה הירידה נהיית יותר תלולה. ואחרי כ 2 ק"מ נוספים אנו מגיעי לצומת שבילים שלפניה נחצה פלג עונתי וממנה נרד ירידה קצרה ואנו במפגש הנחלים -נחל אלעל ונחל סמך. פינה מוצלת נהדרת, לא תהיינה עוד רבות כאלו במהלך היום. עומד המים באביב כ 20-30 ס"מ אז אם בניתם על טבילה במים - זה לא יקרה כאן [וגם לא בשום נקודה אחרת לאורך המסלול של היום]  את מפגש הנחלים נחצה על גבי האבנים הבולטות מהמים.

שביל הגולן מעין קשתות לחורשת גבעת יואב

לאחר המנוחה במפגש הנחלים, נמשיך לצעוד עם הסמש שמאלה בעליה. אחרי כ 1.5 ק"מ נעבור צומתש ביליםואחרי עוד כ 2.5 ק"מ תסתיים העליה, ונתחיל לרדת ואחרי כק"מ נמצא את עצמינו מעל כביש 789. נפנה שמאלה ונצעד במקביל לכביש ומעליו ואחרי כ 300 מ' נרד לכיון הכביש עם הסמ"ש של שביל הגולן, נחצה אותו, ונפנה שמאלה על השוליים ואחרי כ 300 מ' נגיע אל השילוט של שביל הגולן - המבשר על תחילתו של קטע 12 של שביל הגולן מנחל תאנה לחורשת גבעת יואב.

נמשיך עם הימון של שביל הגולן מעל ערוץ נחל תאנה כשבאופק הכנרת מתחילה להתקרב אלינו ולאחר כ 2 ק"מ נגיע למצפור נוף כנרת, במקום שלטי הסבר ומפות , והשביל פונה בחדות שמאלה.

שביל הגולן מעין קשתות לחורשת גבעת יואב

. לאחר כ 400 מ' ישנה פניה שמאלה לכיוון מצפה אופיר ואנו נמשיך לצעוד על השביל המישורי יחסית..  אחרי כק"מ נוסף השביל מתחיל לעלות לכיוון גבעת יואב, בשיפועי עליה משתנים. אחרי כחצי ק"מ נראה את קרן עין גב בולטת מימין ואנו נמשיך לצעוד.ואחרי כחצי ק"מ השביל שובר שמאלה ומתחילה העליה לקראת סיום המסלול. אחרי כ060 מ' העליה תסתיים, משמאלינו פינת ישיבה עם שולחן הצופה אל הנוף, ואנו נעבור בשער ונצעד כשמשמאלינו השדות. נפנה ימינה אחרי כחצי ק"מ ונגיע לחורשת גבעת יואב - ולשלט של שביל הגולן המבשר על תחילתו של קטע 13 - מחורשת גבעת יואב - לאמפי גולן.