אגם המחצבה בגעתון

נושא: מים, נוף, תצפית מחיר: ללא עלות עונה: קיץ, סתיו, אביב מים: יש רחצה: כן שחייה: כן פיקניק: כן נביעה: כל השנה מפת סימון שבילים: 2 - גליל מערבי נבדק לאחרונה: 18/8/2019
מזג האוויר באזור: 3

תקציר:

אגם המחצבה בגעתון הינו מחצבה נטושה שמים פרצו מקרקעיתה

איך מגיעים:

אגם המחצבה בגעתון נמצא סמוך לכביש 89 -  איך מגיעים? בצומת כברי נפנה מזרחה לכביש 89 [אם הגענו מכיוון חיפה נפנה ימינה, מצפון - נפנה שמאלה ומנהריה נמשיך ישר]  ואחרי כ 2.6 ק"מ בצומת נפנה ימינה לפי השילוט ליחיעם. אחרי 300 מ' נפנה שמאלה למחצבה. ניתן לנסות להכנס עם הרכב יש לתוך המחצבה [האגם נמצא מעבר לשטח הפעיל של המחצבה - לאחר כ 300 מ' או לצעוד ברגל בצידה הימני של המחצבה בשטח הלא פעיל - בזהירות. 
לניווט ישיר למחצבה בגעתון - ליחצו כאן

מידע כללי:

האגם במחצבה בגעתון נוצר כתוצאה מפריצתם של מי תהום לתוך שטחה של מחצבה נטושה, כיום זורמים לאגם חלק מיובלים המעיינות המזינים את הגעתון

פירוט:

שטח המים באגם המחצבה בגעתון גדול ועמקום רב. המים מתחילים כרדודים ולאחר כמטר ישנה ירידה חדה בעומקם - חובה להזהר. הירידה מתבצעת דרך מזח קטן.

המחצבה בגעתון

אל מי האגם זורמים גם מיי פלג קטן מנביעה סמוכה. 

ניתן לתצפת על האגם מהסוללות המקיפות אותו, משביל העפר הדרומי המוביל למסלול של עין אשחר ועין מירב, ניתן לעצור ישר בהתחלה ולתצפת על האגם מהסוללה ואפשר גם מהשוליים של כביש 89 [ חובה לעצור בצד בזהירות ובהתאם לכל הוראות הבטיחות].

המחצבה בגעתון

האיזור של אגם המחצבה בגעתון שוקם לזכרו של סמ"ר רן הנדיפר מהשריון שנהרג בתאונת אימונים.

המחצבה בגעתון

הנכנס למים עושה זאת על אחריותו בלבד - היו מטיילים שראו במים של נחשים ויש סכנת טביעה