אגמון מצפה יריחו - באר שלום

נושא: מים מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: יש רחצה: כן שחייה: כן פיקניק: כן נביעה: כל השנה מפת סימון שבילים: 8 - צפון מדבר יהודה וים המלח נבדק לאחרונה: 30/5/2017
מזג האוויר באזור: 18

תקציר:

אגמון מצפה יריחו הנו אגמון מלאכותי מתחת למצפה יריחו

איך מגיעים:

כדי להגיע לאגמון במצפה יריחו ניסע לכיוון ים המלח מירושלים על כביש מס' 1 [אם מכגענו מכיוון ים המלח נפנה לכיוון ירושלים בצומת אלמוג ולפי השילוט למצפה יריחו נמשיך ימינה] ונפנה שמאלה לפי השילוט למצפה יריחו.

כ 50 מ' אחרי הפניה יש צומת טי. ימינה למצפה יריחו ואנו נפנה שמאלה לסנט' ג'ורג. אחרי כ 800 מ' מגיעים לצומת ואנו נפנה בה ימינה חזק [מעל הצומת יש תצפית יפה [בתמונה העליה לתצפית]

אגמון מצפה יריחו - באר שלום

לאחר שנפנה ימינה נראה מולינו שער כחטת שנסגר כל יום בשעות הערב [לפי השילוט שעליו הוא סגור בין שש בערב ל 7 בבוקר]

אגמון מצפה יריחו - באר שלום

נעבור את השער וניסע כ 2 ק"נ עד שנראה מימין לנו תחנה של מקורות. נפנה ימינה לדרך העפר אחרי שנעבור את המסנה וניסע לכיוון רחבת העפר שנמצאת מאוחריו.

אגמון מצפה יריחו - באר שלום

בקצה החניה נראה את הקצה העליון של המעקה שנמצא ליד השביל החלקלק המוביל לאגמון מצפה יריחו ועימו נרד בזהירות עד שפת האגמון.

אגמון מצפה יריחו - באר שלום

מידע כללי:

אגמון מצפה יריחו הינו אגמון ממלאכותי שתוכנן ע"י עמית אררט ואחיה פרנסיס [אם שכחנו מישהו נשמח אם תעדכנו אותנו] תושבי מצפה יריחו. האגמון הוקם בפועל ע"י נוער מצפה יריחו תוך התחשבות בסביבה. מימיו הינם עודפי שאיבה מתחנת מקומות שחנינו לידה [כמו המים בעין מסילה].

המקום קרוי גם באר שלום - על שם שלום שרקי הי"ד שנרצח בפיגוע דריסה ב כ"ז ניסן תשע"ה.

אגמון מצפה יריחו - באר שלום

פירוט:

אורל האגמון בנקודה הארוכה ביותר  כ 20 מ' ורוחבו כ 8 מטר [האגמון אליפטי]. העמק בנקודה העמודה ביותר ביום שהיינו הינו כ 1.5 מ' אולם הוא לא היה מלא לחלוטים ואם הוא מלא לחלוטין הוא יכול להגיע לעומק של 1.8 מ'.

על שפת האגמון הקימו נוער מצפה יריחו "זולה" מושקעת. במקום אין פינוי אשפה אז אם הבאתם זבל - בבקשה קחו אותו אתכם.

אגמון מצפה יריחו - באר שלום

לצד האגמון ישנה בריכה רדודה בעומק של כחצי מ' עבור הילדים הקטנים.

הרחצה באגמון הינה על אחריות המתרחצים וחובה לשמור על הילדים ואלו שאינם יודעים לשחות.

 

35.40405331.8225449