ירדנית

נושא: מים מחיר: ללא עלות עונה: קיץ, סתיו, אביב מים: יש רחצה: כן שחייה: כן פיקניק: כן נביעה: כל השנה מפת סימון שבילים: 3 - הגליל התחתון והעמקים נבדק לאחרונה: 6/9/2015
מזג האוויר באזור: 8

תקציר:

אתר הירדנית הינו אתר טבילה נוצרי אשר בסמוך לו ישנם רבים בטובלים להנאתם.

איך מגיעים:

איך מגיעים לירדנית? נוסעים בכביש 90 לכיוון המושבה כנרת. אם מגיעים מצפון קצת אחרי המושבה נפנה ימינה לפי השילוט לירדנית, נעבור מימין את חורשת האקליפטוס ובית המוטור ומשמאל את אתר הטבילה הנוצרי ומיד לאחר מכן נפנה שמאלה לשביל עפר העובר לארכה של הירדנית. אם נגיע מדרום נפנה שמאלה לירדנית לפי השילוט קצת אחרי גשר דגניה.

מידע כללי:

הירדנית הינו הכינוי שניתן לקטע בנהר הירדן בין סכר דגניה לסכר אלומות. 

לפני הכניסה לשביל העפר שווה להתעכב בחורשת האקליפטוס ששימשה כהשראה לשיר של נעמי שמר ובבית המוטור שבו היתה משאבה ששימשה לשאיבת מים מהירדן.. בסמוך נמצא ברז מים לטובת המטיילים בשביל ישראל העובר בסמוך.

ירדנית

ירדנית

ירדנית

פירוט:

בירדנית אפשר לטבול בהנאה רבה כי המים כמעט שלא זורמים שם [אם נדמה שיש זרימה זה בגלל הרוח]. אבל עדיין נדרשת זהירות כי המים עמוקים בחלק מהמקומות.  

ניתן לחנות בצד [לא להשאיר חפצים יקרים ברכב] ולרדת למים בנוחות. צריך להזהר מאלו ששטים בירדנית מהאתר הסמוך. אם רוצים ניתן להמשיך עם הרכב במקביל לנחל עד שרואים מצד שמאל גשר שדרכו ניתן לעבור לגדה השניה - משם הגישה למים יותר נוחה.

הקפיצה למים אסורה בכל מתחם הירדנית

ירדנית

35.573 32.711