מעיין בשביל החמישה בשדמות דבורה

נושא: מים, נוף, חניון פיקניק מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: יש רחצה: כן פיקניק: כן נביעה: כל השנה מפת סימון שבילים: 3 - הגליל התחתון והעמקים נבדק לאחרונה: 8/7/2016
מזג האוויר באזור: 8

תקציר:

מעיין שדמות דבורה שופץ לזכרם של חמישה לוחמי צה"ל שנהרגו במבצע צוק איתן וניתן לו שמו החדש - מעיין בשביל החמישה.

איך מגיעים:

איך מגיעים למעיין בשביל החמישה בשדמות דבורה? ניכנס לשדמות דבורה מכביש 767 [אם הגענו מכיוון עפולה, אחרי שנעבור את כפר תבור נראה את הפנייה לישוב]. ניסע בכביש הגישה כחצי ק"מ עד שנגיע לרחוב הראשי של שדמות דבורה ונפנה שמאלה [זו הפניה הראשונה - בצומת יש טרקטור ירוק בערך בשעה "11" שלה]. ניסע ברחוב הראשי כ 800 מ' [שבסופם הכביש מתעקל טיפה שמאלה ונפה ימינה לדרך עפר עם שילוט  "בשביל החמישה - מעיין שדמות דבורה" [השילוט ילווה אותנו עכשיו עד לחניית המעיין]. ניסע בשביל כ 300 מ' ונפנה ימינה עם השילט. ניסע בין מטעי הזיתים עוד כ 300 מ' ונפנה  לפי השילוט ימינה שוב. ניסע בשביל בין המטעים כחצי ק"מ וכשנגיע לצומת טי נפנה בה שמאלה [באיזור זה ישנו סימון שבילים אדום על אחד העמודים] ולאחר כ 150 מ' נוספים נגיע לרחבת החנייה של מעיין שדמות דבורה - בשביל החמישה.

 

מעיין בשביל החמישה בשדמות דבורה

מידע כללי:

אתר מעיין "בשביל החמישה" בשדמות דבורה נחנך בניסן תשע"ה - 27/5/2015 לזכרם של חמישה חיילים צה"ל שנהרגו בקרב ליד קיבוץ נחל עוז במבצע צוק איתן. שמות החמישה: רז שגיא, ישי שור, דוד דרעי, דניאל קדמי ונדב ריימונד הי"ד.  בסמוך לבריכה נקבעה אבן זיכרון עם שמותם ועל מבנה המשאבון הישן של המעיין נקבע שלט זיכרון.

מעיין בשביל החמישה בשדמות דבורה

 

פירוט:

מה יש באתר מעיין בשביל החמישה? בריכה רדודה [כ חצי מ' עומק] בצורת מחומש [אורך כל צלע כמטר וחצי]. שהמים הגולשים ממנה זורמים לתוך פלג נחמד.

מעיין בשביל החמישה בשדמות דבורה

לצד הבריכה ישנם שולחנות פיקניק, מבנה השאיבה הישן של שדמות דבורה ושלטי הסבר וזיכרון.

 

מעיין בשביל החמישה בשדמות דבורה

אם אתם מחפשים היכן להתארח באיזור - במושבה שרונה הסמוכה ישנו המתחם אירוח וחוויה כפרית בגליל - משפחת קרסו המציע אירוח נעים למשפחות,