עין שוקו

נושא: מים, נוף, חניון פיקניק מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: יש רחצה: כן פיקניק: כן נביעה: כל השנה מפת סימון שבילים: 1 - החרמון, הגולן ואצבע הגליל נבדק לאחרונה: 22/11/2015
מזג האוויר באזור: 26

תקציר:

עין שוקו הינו מעיין הנובע לתוך בריכה. במקום יש שקיעה מדהימה.

איך מגיעים:

עין שוקו שוכן במצוק שמתחת לקיבוץ מבוא חמה, השוכן בדרום רמת הגולן, בצידו הדרומי של כביש 98.
נכנס לקיבוץ וניסע בכיון כללי מערבה - בכביש הגישה ניסע ישר, בכיכר ימינה וישר שמאלה לכיוון המצוק ובצומת ה T ימינה עוד כמאתיים מ' עד שנגיע לעמדת התצפית ולתותח.
עין שוקו
 
כאן, ליד תותח סורי ישן, ישנה עמדת תצפית מדהימה על הכנרת וסביבותיה. אם נביט תחתינו נראה דרך ג'יפים, בקצה הדרומי שלה ישנם מספר עצים, כאן שוכן המעיין הנכסף.
נחנה כאן את הרכב ונחזור רגלית לכיון דרום כמאה מטר, בלכתנו נחפש בצד ימין שני בזנ"טים וניכנס דרכם. השביל יורד בין סלעים וקוצים, בחורף זורם כאן פלג מים קטן ("מסיל" בעגה המקומית).
נרד למטה ונגיע לשביל הג'יפים, ננה בו שמאלה וכשנגיע לצומת השבילים ימינה - לכיוון הכנרת [כל הדרך ילוו אותנו אבנים עם פס כחול]  עד שנגיע לעין שוקו - המרחק מהרכב הוא כ 400 מ'.

מידע כללי:

עין שוקו הוא מעיין שיכבה קטן הנובע על קו המצוקים של רמת הגולן. בסתיו [בד"כ באמצע נובמבר] יש ליד קו המצוקים פריחה נהדרת של חלמוניות, כשלצידן פורחות סתווניות ולעיים גם רקפות.
לאחרונה שופץ המעיין ע"י חבריו של החייל מתן גדרי (שוקו) הי"ד, שנהרג במרדף אחרי מחבלים בחברון, ומשמש כאתר הנצחה לחייל שזכה לצל"ש לאחר נפילתו.

עין שוקו

פירוט:

אז מה בעצם יש בעין שוקו? מלבד בריכה קטנה וחביבה (עומקה די רדוד - בנקודה הכי עמוקה כמטר] ומאפשר שכשוך בלבד ולא שחייה) יש במקום פינת צל וספסלים..
עין שוקו
 
הנוף משגע והאוירה מרגיעה. 
ניתן לבלות כאן ימים ארוכים ולא לשבוע את עוצמת החוייה. הכל תלוי בכמה ציוד שהבאתם, וכמה אנשים הגיעו כאן לפניכם.
 

עין שוקו