נחל דוד

נחל דוד

נחל דוד הינו מהמרהיבים במסלולים במדבר יהודה, וחלקו מתאים גם לילדים קטנים.

איך מגיעים

איך מגיעים לנחל דוד? נרד מכיוון כביש מס' 1 לים המלח ובצומת של כביש 90 נפנה ימינה וניסע כ 42.5 ק"מ עד שנגיע לכניסה לשמורת עין גדי.

אם הגענו מכיוון ערד על כביש 31, נפנה שמאלה בצומת של כביש 90 וניסע כ 38 ק"מ צפונה עד שנגיע לכניסה לשמורת נחל דוד.

פירוט

שמורת עין גדי נמצאת במזרח מדבר יהודה ומגיעה קרוב לחופו של ים המלח. שילוב של הפרשי גובה אדירים בתוך השמורה, איזורים טופוגרפיים שונים ומס' מעיינות מים מתוקים השופעים כל השנה יצרו שילוב של שמורת טבע ייחודית בה גדלה צמחייה ייחודית לאיזור ושוהים בה בע"ח רבים שהבולטים שבהם הינם שפני סלע ויעלים.

בשמורת עין גדי ישנם שלושה מסלולי טיול אפשריים:

המסלול המונגש – מאפשר גישה לעגלות ילדים ולנכים בכסא גלגלים בשביל סלול ונוח שארכו כחצי ק"מ עד המרפסת שמעל המפל הקטן, כשבדרך בין עצי השיטה ניתן להבחין עם קצת מזל במשפחות של שפני סלע ולהקות טריסטרמיות.

המסלול המשפחתי – אם נבחר במסלול זה נפסע כחצי ק"מ בשביל המונגש עד התצפית שמעל המפל הקטן, אם נהנה מעוניינים נוכל לרדת ולהשתכשך בבריכה הקטנה שמתחת המפל הקטן, ליהנות מימיה הצלולים והקרים ולהרטיב את שערות ראשינו מתחת למפל. לאחר שנהננו מתחת המפל הקטן נחזור חזר לשביל הראשי ונתחיל לטפס בשביל המפלים לפי השילוט. לאחר כ 700 מ' של טיפוס שבחלקו הינו מתון ובחלקו קצת יותר קשה, לצד שרשרת של ברכות קטנות ומזמינות שמנקדות את הנוף בכתמים כחולים מרהיבים נגיע למפל דוד – שמתחתיו לא ניתן לשכשך. לאחר שנתרשם מהמפל המרהיב שצונח מגובה של 36 מ' אל הבריכה שמתחתיו ומהצמחייה הרבה בסביבתו [שערות השולמית והסוף המצוי בולטים במיוחד], נוכל לבחור בין חזרה לפי השילוט [כ 700 מ' של ירידה שמחייבת זהירות רבה] אל מול ים המלח ולצידן של בריכות רבות המזמינות שכשוך לבין המשך לכיוון נחל דוד עליון.

המסלול האתגרי הראשון מוגדר למיטיבי לכת וממשיך מכיוון מפל דוד במעלה ההר לכיוון מעיין שולמית, מערת דודים ומעיין עין גדי. במהלך הצעידה בו נוכל להתרשם במיוחד מבריכות האגירה העתיקות ומטחנת הקמח ולאחר שנהנה משכשוך במעיינות ומהנוף המדהים [וגם נתאמץ בעליות] המסלול יוביל אותנו לקופת השמורה.

דגשים

* להגיע עם נעליים מתאימות להליכה במים * להקפיד להשתמש בקרם הגנה. * חובה ללכת לאט ובזהירות כדי להימנע מהחלקות מיותרות

* השמורה סגורה בזמן שטפונות * המסלול לא מומלץ לביצוע בימים חמים מאד

מס' הטלפון בשמורת נחל דוד: 08-6584285

כתיבת תגובה

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on print

סוג המסלול

מסלול מים

רמת קושי

קל

על המסלול

  • אורך המסלול: 3 ק"מ
  • משך המסלול: חצי יום
  • נושא: נוף, מים
  • תחבורה: רכב פרטי
  • מחיר: בתשלום, למנויי מטמון בחינם
  • עונה מומלצת: כל השנה, פחות מומלץ בקץ בימים חמים במיוחד
  • מים: כל השנה
  • מפת סימון שבילים: 8
סגירת תפריט