אנדרטאות ואתרי הנצחה ברמת הגולן

אנדרטאות ואתרי הנצחה ברמת הגולן

ברמת הגולן ישנם הרבה אתרי הנצחה קטנים ופחות מפורסמים ליחידות צה"ל השונות. ננסה לסקור את חלקן – אם פיספסנו/טעינו/שכחנו מקום מסויים [ובטוח ישנם עוד הרבה שאנו לא מכירים] כתבו לנו בבקשה דרך הצור קשר ונוסיף.
____________________

אתר ההנצחה של של גדוד 405
מיקום: אם ניסע על כביש 98 מדרום לצפון – כ 600 מ' אחרי שנראה את הפנייה לתל סאקי מימין נראה את השילוט שמאלה לאתר ההנצחה של גדוד 405. לאחר שנפנה ניסע על שביל עפר כ 1.6 ק"מ עד שנגיע לאתר ההנצחה שמורכב משני מתחמים סמוכים – מתחם יחידתי ומתחם שהוקם ע"י ההורים. בתחילת שביל העפר ישנו אתר ארכיאולוגי שעדיין לא נחפר – נראה כמעין בית אחוזה או חאן גדול. הנ"צ המדוייק של המקום: 32.9244, 35.8422.
____________________
אתר ההנצחה של גדוד 71
מיקום: אתר ההנצחה של גדוד 71 נמצא בצומת הכבישים 87 ו 98. האנדרטה מורכב ממספר קני מקלעים מרותכים. במקום ישנו שלט המתאר את קרבות הגדוד במלחמת יו"כ.

אתר ההנצחה של גדוד 53
מיקום: אתר ההנצחה של גדוד 53 מחטיבת ברק נמצא כ 600 מ' צפונית לפניה לאתר ההנצחה של גדוד 405 על כביש 98, במקום ישנה אנדרטה עליה חקוקים שמות הנופלים, שולחן ו 2 תאי שירותים.

אתר ההנצחה של גדוד סיור 134
מיקום: אתר ההנצחה של גדס"ר 134 נמצא בחניון עין זיוון – מול הכניסה לקיבוץ עין זיוון על כביש 91. במקום מתחיל אחד הקטעים של שביל הגולן. בחנון יש שולחנות , ברזיה, אנדרטה ולוח זיכרון עליו חקוקים שמות הנופלי מהגדוד ומספר שרידי משוריינים.

אתר ההנצחה של גדוד הספקה 595
מיקום: אתר ההנצחה של גדוד הספקה 595 נמצא סמוך לכניסה למושב אליעד – מצידו השני של הכביש. במקום אנדרטה עם שמות הרוגי הגדוד ושלט המתאר את פעולותיו של הגדוד במלחמת יום הכיפורים.

אתר ההנצחה של גדוד 61 מחטיבה 205
מיקום: על כביש 805 – לא רחוק משמורת גמלא. כאן המיקום המדוייק בו עוצרים כדי לבקר באנדרטה. מה יש במקום? 2 אבני זיכרון עליהם חרוטים שמות הלוחמים שנפלו במלחמת יום הכיפורים וסמל הגדוד.

יד לזכר של יואב חרובי הי"ד
יואב חרובי נהרג בתחילתה של מלחמת יום הכיבורים ובמקום נפילתו הוקמה אנדרטה. מיקומה של האנדרטה הינה על ציר הנפט – דרומית לקשת.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט