אנדרטת לח"י ביער לח"י

אנדרטת לח"י ביער לח"י

אנדרטת לח"י נמצאת ביער לח"י בשפלה - לא רחוק מצומת לטרון

איך מגיעים

אנדרטת לח"י נמצאת על כביש 424 – אליו נפנה מכביש 3  ליד הפנייה למוזיאון יד לשירון ומשם אחרי כ  4.5 ק"מ נפנה ימינה לפי התמרור המפנה לאנדרטת לח"י

פירוט

אנדרטת הלח"י נמצאת בכניסה ליער משמר איילון [הנקרא גם יער לח"י]. – האנדרטה נמצאת כ 100 מ' משמאל לכניסה ליער. האנדרטה נבנתה ועוצבה ע"י הפסלת איילת ביתן-שלונסקי שמסבירה על עיצוב האנדרטה באתר של מוזיאון הלחי:  "הרי את מקודשת לי מולדת כדת משה וישראל", שורה משירו של אברהם שטרן ("יאיר") שחקוקה על קיר האנדרטה. המולדת היא כלה, שאתה נכרתת בקדושה ברית עולם. האנדרטה לבושה לבן – המסמל טוהר בתולין, כלה, חופה. בה בעת היא מסמלת את צבע תכריכי המת ומבטאת את הזדהותם עד מוות של חללי לח"י עם המולדת. ביטוי לאהבה זו מוצא דרכו באנדרטה. על-ידי יצירת סביבה לבנה, טהורה ודוממת החודרת אל נוף היער החי ומשרטטת מסלול של יחסים מנוגדים ומשלימים בין החיים והמוות. האלמנט המרכזי מורכב משני קירות לבנים בגובה 10 מ', הפורצים אל השמיים ויוצרים משולש פתוח במרחב ובתוכו עץ זית".

בצידו השני של השביל – ממול אנדרטת הלח"י ושיחי הצבר ישנה פינת מרגוע שנבנתה לזכרם של חללי הלח"י ובה נמצאים שולחנות עץ רבים ומס' מתקני משחק לילדים קטנים.

בכניסה ליער לח"י מצד ימין ישנם מס' שלטי זיכרון מאבן, בנויים בחצי גורן המנציחים את אלו שתרמו לנטיעת היער.

דגשים

אין דגשים מיוחדים. תהנו :)

כתיבת תגובה

סוג האתר

מקום הנצחה יפה ולא מוכר

על האתר

לחצו לניווט

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461