מצפור מאגרי עמק חפר – מצפור ויקר

מצפור מאגרי עמק חפר – מצפור ויקר

מצפור ויקר מעל מאגרי עמק חפר מאפשר תצפית נהדרת על מגוון בעלי כנף המבלים את החורף במקום זה

איך מגיעים

איך מגיעים למצפור ויקר? נוסעים לכיוון צומת רופין, פונים בה לכיוון כביש 5711 – יש שילוט לכיוון מושב בית הלוי. ניסע בכביש כק"מ וחצי [במהלכם נחצה כיכר] והכביש יתעכך ימינה ב 90 מעלות [בפניה ימינה יש שער צהוב גדול]. אנו נפנה עם הכביש ואחרי כ 900 מ' נפנה ימינה לשביל עפר בין הפרדסים עם שילוט לנחל אלכסנדר. ניסע ישר כל הזמן בדרך העפר לצד הפרדסים  עד שנגיע לנחל, נחצה אותו בזהירות על הגשר האירי ומיד אחרי החציה נפנה שמאל לחניה של מצפור ויקר [את המצפור נראה עוד לפני שנחצה את הנחל].

 

פירוט

בנייתו של מצפור מאגרי עמק חפר התאפשרה בזכות תרומתם של בני משפחת ויקר מקנדה והוא נקרא על שמם מצפור ויקר. מה יש במקום? מרפסת גדולה , מוצלת מעל המאגר המאפשר תצפית נוחה על בעלי הכנף הבאים לשהות במקום.

אם רוצים נקודת תצפית אחרת, שלפעמים קצת יותר קרובה למקום שהיית בעלי הכנף – ניתן מהיציאה של חניית מצפור ויקר לפנות שמאלה ואחרי כ 300 מ' – ישנה עליה שמאלה לכיוון הסוללה של המאגר – גם מנקודה זו ניתן לתצפת היטב על כל הסביבה.

 

מה עוד יש באיזור של מצפור מאגרי עמק חפר?

לפני שנחצה את נחל אלכסנדר – מימין נראה שילוט לכיוון פארק טל – זוהי פינת פיקניק נעימה עם מס' שולחנות ומתקן משחק לזכרו של טל קופרמן.

בנקודת החציה של נחל אלכסנדר ניתן לראות זרימה יפה לאחר הגשמים. את הנחל ניתן לחצות במצעות גשר אירי [הנחל מציף אותו לעיתים בחורף ואז השימוש בגשר אסור]  ובאמצעות גשר הולכי רגל שיש שילוט המזהיר מפני הסכנה בשימוש בו.

דגשים

  • הדרך למצפור ויקר משובשת ולעיתים בוצית בחורף
  • יש המונים שקנאים במאדר בעיקר בעונת הנדידה.

כתיבת תגובה

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on print

סוג האתר

תצפית נהדרת למאדר מים בו חיים שקנאים

על האתר

  • נושא: תצפית ציפורים
  • עונה מומלצת: עונת הנדידה
  • מפת סימון שבילים: 7
  • נבדק לאחרונה: 30/10/2018
סגירת תפריט