עינות בוקר

עינות בוקר

עינות בוקר הן שתי נביעות שאחת זורמת לתוך בריכה ששוקמה ואחת נובעת לארכו של שביל הגישה

איך מגיעים

לעינות בוקר נוח להגיע גם מכיוון ירושלים וגם מכיוון השפלה.

אם נגיע מאיזור ירושלים ניסע על כביש 395 וכ1.5 ק"מ אחרי כיכר הכניסה של המושבים רמת רזיאל וכיסלון נפנה ימינה ליער הקדושים – לפי השילוט.

אם הגענו מהשפלה, נפנה לכביש 375 מכביש 38 וכ 7.5 ק"מ אחרי הפנייה נפנה שמאלה לפי השילוט ליער הקדושים.

לאחר שנכנסנו ליער נפנה לפנייה הכי ימנית – שביל עפר עם סימון שבילים הכחול ואחר כחצי קילומטר [הסימון הכי טוב הוא עיקול שמאל חזק של השביל ותחנת שאיבה לידו] נראה מימין מצבת הנצחה לאלכסנדרה כהן [מצורפת התמונה] ומתחתיה בצד השביל נחנה את הרכב.

פירוט

הגישה לעינות בוקר מתבצעת משביל שנמצא בצידוה השני של דרך העפר.  ניקח מהרכב את חפצי הערך שלנו ונתחיל לרדת בשביל. לאחר ירידה תלולה של כ 200 מ' נשים לב שמשאלינו ישנו קיר סלע שגובהו כ 3 מ'. נפנה שמאלה לכיוון הקיר ונצעד לארכו, נעבור גדר שבורה והשביל יהפוך ליותר צר ואחרי צעידה קצרה נראה על השביל את הנביעה ראשונה וכ10 מ' לאחרי נראה את הבריכה אליה מתנקזים המים של השני בעינות בוקר.

הבריכה קטנה [כמטר וחצי על מטר וחצי] ויחסית לא עמוקה [עומקה כמטר] וצורתה מלבן שפינתו האחת קטומה. ליד הבריכה יש מקום למס' מועט של אנשים.

לעיתים בסוף הקיץ מי הבריכה מעופשים.

דגשים

  • אם כשהגעתם בשביל העפר העליון וראיתם כבר רכב אחד חונה, המלצתינו היא לבחור בתוכנית חילופית – למשל עין כיסלון הנמצא לא רחוק.
  • בסוף הקיץ המים בעינות בוקר באיכות פחות טובה
  • שמרו על הילדים!

כתיבת תגובה

סוג המעיין

מעיין קטן ומיוחד

מרחק מהרכב

כ 300 מ' שחלקם בירידה

על המעיין

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461