מסלול טיול באיזור נחל געתון מעין אשחר לעין מירב

מסלול טיול באיזור נחל געתון מעין אשחר לעין מירב

מסלול טיול קליל בשרובו עובר בחורש מוצל במעיינות באיזור הגעתון. המעיינות אינם שופעים בקיץ.

איך מגיעים

אל מסלול הטיול באיזור מעיינות הגעתון מגיעים מכיוון צומת כברי או מכיוון מעלות על כביש 89, נפנה לכביש 8833 [לפי השילוט ליחיעם ולעין יעקב], נעבור את הפנייה לאגם במחצבת הגעתון ואחרי כ 1200 מ'  מהצומת עם כביש 89 נפנה שמאלה לדרך עפר רחבה [מצד ימין שלה נראה חומת אבן] עם סמ"ש כחול ושלט לכיוון עין אשחר ועיינות געתון. ניסע לארכה של דרך העפר כ 2.9 ק"מ [הדרך ברובה סבירה ובחלק קטן מאד משובשת ודורשת נסיעה איטית מאד] עד שנגיע לקבוצת אקליפטוסים עם שולחן אבן – שם מתחיל ומסתיים מסלולינו – ליד הנקודה בה נשאב עין אשחר

פירוט

הגעתון הינו נחל איתן העובר במרכזה של העיר נהריה. מקורות הגעתון הינם באיזור מעלות-מעונה ולאורך מסלולו ישנם מעיינות רבים שכיום שופעים בעיקר בחורף והמים של חלקם הגדול נשאבים – מה שהפך את רוב ערוצו של הגעתון ליבש.

לאחר שחנינו מתחת האקליפטוסים [מומלץ לא להשאיר חפצי ערך ברכב] נתחיל לצעוד לפי השילוט לעין מירב והחרוב הגדול  – בזווית אנכית לשביל העפר עם הסמ"ש השחור [אם אתם לא רואים את הסימון תבדקו אם מאחריכם יש עוד קבוצת אקליפטוסים – המסלול מתחיל ליד הקבוצה הראשונה שפוגשים עם שולחן לאחר כ 2.9 ק"מ].

נעבור שער בקר לאחר כ 100מ' ונמשיך לצעד בשביל הצר והמוצל בחורש. בתחילה השביל מישורי, נעבור ליד בור חצוב,  ולאט לאט הוא תופס לעיתים זווית של עליה קלה.  לאחר כחצי ק"מ של הליכה השביל שובר בחדות שמאלה לעלייה יחסית תלולה. העלייה שארכה כ 200 מ' תוביל אותנו בערך ל חצי הגובה של הגבעה ולאחר מכן נתחיל לצעוד באותו הגובה בשביל יחסית חשוף פה ושם נוכל לנוח מתחת לעצים ליהנות מהצל ומהנוף. לאחר עליה נוספת, פחות חדה השביל מתחיל לרדת בין עצי חרוב יחסית בחדות לכיוון עינות אט [אורך המקטע מתחילת העליה ועד עינות אט כקילומטר ורבע]. עינות אט שיבשים רוב השנה נובעים מאיזור של משטחי סלע בעיקר בחורץ ומה שנשאר לאחר מכן הינו איזור בו רואים קצת לחות באדמה.

לאחר מנוחה קצרה בעין מירב נחזור לדרך העפר ונפנה בה שמאלה ולאחר הילכה קצרה נפגוש בשילוט שיכוון אותנו ישר לעין אשחר עם סמ"ש ירוק ושמאלה עם סמ"ש שחור לכיוון החרוב הגדול.

אנו נמשיך עם השביל בסימון הירוק ונצעד בשולי הבוסתנים עד שנפגוש בפיצו שבילים נוסף. אנו נמשיך עם הסמ"ש השחור ישר והירוק יפנה שמאלה.  השביל יוביל אותנו אל מבנה אבן המשמש לשאיבתם של מימי עין אשחר ולאחר מכן ישבור ימינה ולאחר הליכה של חצי ק"מ בחורש [את החלק הזה גם הלכנו בדרך הלוך] נגיע לנקודת חניית הרכב.

דגשים

  • סעו בזהירות בשביל הגישה!
  • את הנקודה לניווט לתחילת המסלול יצרנו ידנית כי היתה לנו תקלה ב GPS  אז יכול להיות שצריך להמשיך מנקודה זו עך השביל עוד קצת או שהיא קצת אחרי שולחן האבן המתואר כנקודת התחלת המסלול.
  • המעיינות במסלול לא ראויים לשכשך

כתיבת תגובה

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on print

סוג המסלול

מסלול מעגלי

רמת קושי

משפחות

על המסלול

  • אורך המסלול: 3 e"n
  • משך המסלול: קצר
  • נושא: טבע
  • תחבורה: רכב ]רטי
  • עונה מומלצת: אביב
  • מים: למרות שהמסלול עובר בין 3 נקודות עם שמות של מעיינות המסלול יבש. אין במסלול שום נקודה בה ניתן להרטב - במיוחד בקיץ. לעיתים באביב ובחורף ישנה נביעה בעיינות געתון
  • מפת סימון שבילים: 2
סגירת תפריט