חורבת ירדה ועין ירדה

חורבת ירדה ועין ירדה

חורבת ירדה הינה שרידים של מבנה גדול המתוארך לסוף המאה ה 19. עין ירדה הינו מעיין הסמוך לחורבה

איך מגיעים

איך מגיעים לחורבת ירדה?  מגיעים לצומת מחניים – ופונים לכיוון רמת הגולן על כביש 91 ואחרי כ 3.1 ק"מ פונים שמאלה לפי השילוט לחורבת ירדה, ניסע בכביש הצר בזהירות כק"מ בין המטעים עד שנגיע לחניה של חורבת ירדה.

עין ירדה הינו מעיין הנובע מתחת לכביש הגישה לחורבת ירדה. איך מגיעים לשם? כשיורדים מכיוון חורבת ירדה – אחרי כ 220 מ' יש שביל עפר שמוביל ימינה, אם אתם עם רכב 4X4 אז אתם יכולים לפנות כאן שמאלה בירידה, בסוף הירידה לחנות ברחבת העפר משמאל ולגשת למים. בעלי רכבים משפחתיים ירדו ויעלו ברגל – כ 400 מ' של ירידה בינונית.

פירוט

על חורבת ירדה והקרבות שהיו במקום – ניתן לקרוא בשלט המוצב במקום

מומלץ לבקר באתר ההנצחה של משמר הירדן הסמוך לחורבת ירדה – כדי להבין את עוצמת הקרבות שהיו במקום

בחורבת ירדה השתמר ושוקמוו מהמבנים העתיקים החומה המקיפה את המתחם, השערים למזרח ומערב, באר בחצר וחלק מקירות החדרים הצדדיים.

בצידה המזרחי של חורבת ירדה – ישנו אתר הנצחה לזכרם של אלו שנפלו במקום במלמת השחרור. ממקום האנדרטה ישנו נוף יפה מזרחה ומשער הכניסה לחורבת ירדה ישנו נוף מרהיב מערבה.

 

 

בעין ירדה ישנה בריכה טבעית יחסית גדולה בעומק של כ 30 ס"מ שהקטנים נהנו להתשכשך בה,  וסביבה המון צל.

 

 

בסופו של שביל העפר – ישנו שלט ל"פינת עמרי –  אם תלכו בעקבות השלט תגיעו לפינת הנצחה לזכרו של עמרי להד ז"ל שנהרג בטיול באמריקה הדרומית.

בפינת עמרי הנמצאת בתוך חורשת אקליפטוס, סמוך לעין ירדה ישנה פינת ישיבה, שלטי זיכרון לעמרי וגשרון. המקום הוקם ע"י המשפחה בסיוע של קק"ל

דגשים

  • העליה מעין ירדה תלולה מאד

 

כתיבת תגובה

סוג המעיין

טיול משולב של מעיין רדוד, מבנה היסטורי ואנדרטה

מרחק מהרכב

כ 400 מ'

על המעיין

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461