יער הרקפות בכוכב יאיר

יער הרקפות בכוכב יאיר

יער הרקפות בכוכב יאיר הינו אתר פריחה מדהים של רקפות ומצפה האחים הינו נקודת תצפית נהדרת מעל יער הרקפות בכוכב יאיר.

איך מגיעים

איך מגיעי ליער הרקפות בכוכב יאיר?

יער הרקפות נמצא בצד המזרחי של כוכב יאיר. איך מגיעים לשם? אחרי שנעבור את המחסום בכניסה לישוב, ניסע בכביש הגישה, בכיכר השניה נפנה ימינה לרח' הפרחים ואחרי כ 700 מ' נראה מימין לנו את הכניסה ליער הרקפות בכוכב יאיר. איפה חונים? יש חניה בהמשך הרחוב או אם נפנה שמאלה לדרך המרכז ונמשיך עוד כ 100 מ' יש מגרש חניה גדול וניתן לחנות שם.

פירוט

ביער כוכב יאיר נמצאים שרידיה של חורבת נשה – ישוב תעשייתי שכנראה התקיים באיזור בסוף תקופת הברזל. באיזור של יער הרקפות נמצאים שרידים של בור ובאר מים ובית בד שכנראה שימשו את תושבי הישוב. שאר השרידים של חורבת נשה נמצאים מערבים מיער הרקפות.

יער כוכב יאיר הינו יער אורנים שניטע ע"י הקק"ל.  הרקפות הרבות הצומחות ביער גרמו לתושבי המקום לשנות את שמו ליער הרקפות.

הכניסה ליער הרקפות  נמצאת מול רח' המרכז. במקום ישנו שביל מוסדר שיוליך אותנו בין אתרי היער [בכניסה ליער הרקפות ישנה מפה של אתרי היער].

יער הרקפות כוכב יאיר

כשניכנס ליער הרקפות אחרי הליכה קצרה נראה משמאל לנו בור מים עם אבן שפה. נמשיך לצעוד בשביל המרכזי של היער [ניתן תמיד לסתות לפי השבילונים –  כולם מתחברים בסופו של דבר].

נמשיך לטפס בשביל הראשי של יער הרקפות ואחרי כ 100 מ' נראה מימין שביל ומרחוק נראה שרידים עתיקים – כשנתקרב אליהם נראה שמדובר בשרידיו של בית בד עתיק.

נחזור לשביל הראשי ונפנה ימינה בעליה ולאחר כ 50 מ' נגיע לדרך עפר, נחצה אותה בזהירות נצעד קצת שמאלה ומיד ימינה בעליה לפי השילוט למצפה האחים [בתחילת העליה ישנו פח אשפה]. ובאמצעה ישנה פינת ישיבה נעימה.

יער הרקפות כוכב יאיר

ארכה של העליה למצפה האחים הינו כ 200 מ'. העליה קצת תלולה ובחורף סביבתה פורחת . בסוף העליה מחכים לנו 2 ספסלים ונקודת תצפית מרהיבה על האיזור -זהו מצפה האחרים שקרוי על שמם של האחים ימית [נהרגה בתאונת דרכים בפרו] וערד [נפטר ממחלת קשה] ליניאל ז"ל מהמקום ישנו נוף מרהיב.

לאחר שנהנה מהנוף נשוב לרכב שהשארנו סמוך לכניסה ליער הרקפות..

 

יער הרקפות כוכב יאיר

דגשים

צעידה ביער בשבילים המסומנים בלבד!

הכנסת מזון ליער הרקפות בכוכב יאיר אסורה

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. NelAdmin

    ב 20/2/2023 היתה ביער כוכב יאיר פריחה נהדרת של רקפות

כתיבת תגובה

סוג האתר

אתר פריחה עם מרבדי רקפות ונוף מדהים מראש הגבעה

על האתר

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461