ממצפה רמון לחניון לילה גוונים דרך שן רמון וקיר האמוניטים על שביל ישראל

ממצפה רמון לחניון לילה גוונים דרך שן רמון וקיר האמוניטים על שביל ישראל

קטע יחסית קל על שביל ישראל העובר בשן רמון ובקיר האמוניטים הקטע נינוח ברובו מלבד העליה לשן רמון ולנ"ג 660.

איך מגיעים

נקודת ההתחלה של הקטע היא בחניה שמאחורי גן הבנים במצפה רמון- האנדרטה בולטת מהכביש – מאחורי הכיכר שליד מרכז המבקרים [אם מגיעים מצפון בכיכר לא ממשיכים שמאלה לכביש 40 אלא ישר ואחרי כן ימינה וימינה לרחבת החניה הגדולה]

נקודת הסיום של המסלול היא בחניון לילה גוונים – הפנייה  שמאלה לחניון הלילה גוונים נמצאת כ 6.5 ק"מ אחרי שעוברים את הפנייה ללחולות הצבעוניים – אפשר לזהות אותה לפי עמודים צבועים בצבעי שביל ישראל משני עברי הכביש – מיקום מדוייק – כאן

פירוט

אם אתם עושים את השביל קטעים קטעים – נמליץ לכם לחנות בצל במגרש החניה שמאחורי גן הבנים של מצפה רמון [זה יוצא מול היציאה ממצפה רמון לכיוון כביש 40 – מהצד השני של הכביש נמצא מרכז המבקרים של מצפה רמון – גם שם ניתן לחנות ושם גם מתחיל המסלול.

הסימון עובר באיזור שבין מרכז המבקרים לחי רמון [מתחתינו יש דגם של בית ארבעת מרחבים] ופונה לכיוון המכתש, עוברים את מרפסת התצפית ומס' פסלים סביבתיים נוספים ולאחר כק"מ וחצי של הליכה מתחילת המסלול נגיע לצומת שבילים – ניתן להמשיך עם הסימון הישן של השביל [שמקביל לסימון הירוק] ישר למטה וניתן להמשיך ישר עם הסימון השחור לכיוון בית ספר שדה הר הנגב [נראה מימין את הר גמל בעל הדבשת מתקרב אלינו] , בצומת השבילים bפנה לסמ"ש הכחול ואחרי קצת יותר מ 5 ק"מ מצומת השבילים בה השביל התפצל הא מתאחד מחדש.

ממשיכים עם הסימון הירוק [ימינה למי שהגיע מהסימון החדש] עוברים ליד קבוצה של עמודים שחורים – הפריזמות – לבה שפרצה מבטן האדמה והתקשתה, ובצומת השבילים הבאה נפנה ימינה עם הסמ"ש האדום [יש עמוד עם שילוט] – הירוק ימשיך למנסרה.

ממצפה רמון לחניון לילה גוונים

נצעד בערוץ, בסוף החורף ובאביב יש כאן פריחה מדהימה, כ 2 ק"מ עד שנגיע לנחל רמון ולאחר הליכה קצרה נגיע לעץ שיטה – מקום נהדר להפסקה והנקודה המוצלת האחרונה – הרחבה במסלולינו.

ממצפה רמון לחניון לילה גוונים

לאחר המנוחה בצל השיטה, נפנה עם סימון השבילים האדום של השביל בעליה קלה [כיוון הצעידה הוא לכיוון הסלע הגדול שיש ליד השיטה] ונצעד כ 2 ק"מ בדרך די מישורית עד שנגיע לעמוד שמפנה לשן רמון עם הסמ"ש האדום והשביל ונפנה איתו ימינה. הדרך עד למרגלותיה של שן רמון עולה לאט לאט והעליה לשן עצמה היא תלולה ונהיית קשה לקראת הסוף –  המרחק של העליה של שן רמון הינו כ 400 מ'.  מפסגת שן רמון יש נוף  מרהיב ולאחר מנוחה קצרה והתענגות על הנוף נתחיל לרדת ממנה, הירידה תלולה לעיתים עם מס' קטעים חלקים במיוחד ובסופה של הירידה משן רמון ישנו קטע מסולע קצר שבסופו נגיע לנחל נקרות.

ממצפה רמון לחניון לילה גוונים

לאחר צעידה של כקילומטר נראה מולינו את הכביש  ולאחר צעידה קצרה נוספת נגיע לעמוד שיפנה אותנו שמאלה לקיר האמוניטים – קיר שעליו הצטברו מאובנים של בע"ח ימיים. לאחר שנהנה מהאמוניטים נמשיך עם השביל – בסימון החדש ונפנה שמאלה עם הסימון הירוק. [לאחר כ 50 מ' יש מימין פינה מוצלת בצל ההר למנוחה קצרה] העליה קצרה [כ 300 מ'] וקשה ובסופה נגיע לנ"ג 660 – נוף מרהיב ורוח מרעננת יש במקום בשפע ואחרי המנוחה נרד מצידה השני,  בחלק מהזמן השביל יהיה צר ותלול ולאחר קצת יותר מק"מ מהפסגה נגיע לכביש 40.

ממצפה רמון לחניון לילה גוונים

נחצה את הכביש וננשיך לצעוד עם הסימון הירוק שמאלה ולאחר כחצי ק"מ השביל שובר ימינה וצעידה של כ 2.5 ק"מ תביא אותנו לחניון לילה גוונים – שהינו חניון "שלט" בלבד

ממצפה רמון לחניון לילה גוונים

דגשים

  • המסלול לא מתאים לימים חמים
  • הטיפוס לשן רמון קשה מאד
  • במצפה קמון סומנו הרבה מקומות עם סימון "כחול לבן" – שימו לב היכן אתם חונים.
  • הקטע הבא: מחניון לילה גוונים לספיר

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול קווי

רמת קושי

מיטיבי לכת

על המסלול

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461