חורשת הסרג'נטים

חורשת הסרג'נטים

חורשת הסרג'נטים הינה חורשת בצידה המזרחי של נתניה בה ישנה בחורף פריחה נהדרת

איך מגיעים

איך מגיעים לחורשת הסרג'נטים?

הכניסה הראשית לחורשת הסרג'נטים נמצאת ברח' האלונים בנתניה. הגעה דרך כביש 2, נרד בפניה לכפר נטר וניסע מזרחה לרח' האר"י [אם הגענו מדרום נפנה ימינה ומפון הפניה שמאלה אחרי שנרד במחלף] בפנייה הראשונה נפנה ימינה לשדרות טום לנטוס, בכיכר השלישית נפנה שמאלה נעבור כיכר אחת [נראה משמאלינו את אחד משעריה של חורשת הסרג'נטים] ואחרי נסיעה קצרה ברחק האלונים נראה משמאל מגרש חנייה גדול בה נוכל לחנות

פירוט

חורשת הסרג'נטים, שהינה חורשה שעיקרה אקליפטוסים צפופים, נמצאת במזרחה של נתניה [ממזרח לכביש 4] בין שכונות קריית השרון וקריית רבין. חורשת הסרג'נטים מגודרת מכל עבריה והוסדרו בה שבלילי הלכה שחלקם הגדול מוארים, ליד כל שער משערי חורשת הסרג'נטים ישנה מפה של החורשה המראה היכן ניתן לצפות בפריחות הצמחים הרבים הצומחים בה.

חורשת הסרג'נטים קיבלה את שמה כי במקום זה, כנראה, נתלו גופותיהם של שני חיילים בריטים שנחטפו ע"י האצל בתור קלפי מיקוח למנוע הוצאה להורג של לוחמיו, ולאחר שאלו נתלו, הוציא גם האצ"ל את הסרג'נטים להורג וגופותיהם הועברו לחורשה בנתניה. יש הסוברים שהמקום בו נתלו גופות הסרג'נטים אינו היער הזה אלא יער קדימה

עוד על הרקע לאירועים ניתן לקרוא בקישור הבא: פרשת הסרג'נטים

חורשת הסרג'נטים משמשת כיום בעיקר כאיזור בו אנשים מבצעים הליכות להנאתם וכריאה ירוקה ביער יש שביל הקפי שאורכו כ 1.3 ק"מ ושביל רוחבי שמאפשר לקצר את הדרך. השביל ההקפי מואר ולאור הדרך ישנם מס' מקומות עם ספסלים. אם ניכנס ליער משער האלונים ונלך ימינה נגיע אחרי הליכה קצרה לפינת משחקים ולמגדל תצפית על היער.

חורשת הסרג'נטים

אם נפנה שמאלה בשביל, נגיע בתחילה לשלולית החורף, בית הגידול הלח של חורשת הסרג'נטים וכשנמשיך עם השביל נגיע לאיזור בו ישנה פריחת של עשרות צבעונים. בנוסף לצבעונים פורחים ברחבי חורשת הסרג'נטים פרחי בר רבים בינהם ניתן למצוא תורמוס ארץ ישראלי, תורמוס צהוב, סחלבים, כלניות, שום תל אביב ופרחים רבים נוספים.

חורשת הסרג'נטים

דגשים

  • פרחי הבר בחורשת הסרג'נטים מוגנים!

עוד מקומות מעניינים באיזור נתניה? גשר הצבים, פארק שלולית החורף ושמורת אירוס הארגמן

כתיבת תגובה

סוג האתר

פארק עירוני עם פריחה נהדרת

על האתר

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461