שביל תש"ח ואנדרטת הצבי

שביל תש"ח ואנדרטת הצבי

מסלול נחמד בין הר אדר לקרית ענבים בירידה

איך מגיעים

שביל תש"ח מתחיל בישוב הר אדר – קצת לפני השער של הישוב נחנה בצד – ליד התחלת שביל הכושר של הישוב. ומשם נצעד 20 מ' לעבר השלט של שביל תש"ח שנמצא בתוך החורשה.

למי שמגיע עם 2 רכבים וצועד את המסלול עד בית הקברות הצבאי של קרית ענבים – כשנכנסים לישוב – אחרי מתחנת הדלק שנראה מצד שמאל, נגיע למזלג, נפנה בו ימינה ואחרי כן נמשיך לפי השילוט לבית הקברות הצבאי אותו נראה משמאלינו

פירוט

לאחר שנחנה את הרכב בזהירות בשוליים מימין לכביש [או בקרחת היער שנמצאת כ 150 מ' לפני הכניסה לישוב – ניגש להתחלתו של שביל תש"ח – נראה את שלט העץ של תחילת השביל ונתחיל לצעוד בשביל הצר עם הסמ"ש השחור – היא מקבילה פחות או יותר לשביל הצעידה של תושבי הר אדר.

לאחר צעידה של כ 150 מ' נגיע לקבוצה של פסלי עץ בינהם טוטם אחד גדול, גזע שוכב עליו מפוסלות צורות וכף יד המונפת מתוך גזע כרות. היצירות בוצעו ע"י האמן אמיר באומפלד.

שביל תש"ח ואנדרטת הצבי

נמשיך לצעוד בשביל תש"ח אחרי שנהנה מהפסלים ואחרי כ 100 מ' נחצה שביל עפר. נמשיך לצעוד ואחרי כ 220 מ' נגיע לשילוט המפנה ימינה למשלט הסנטוריום – על הגבעה מימין היה מוצב במלחמת העצמאות שסייע להגנת הציר.

מומלץ מידי פעם להסתכל שמאלה ולראות את הנוף של הרי ירושלים ושל הר אדר [ניתן להבחין באנדרטה של גבעת הרדאר שמתנשאת מעל בתי הישוב.

נמשיך לצעוד ואחרי כ 200 מ' השביל פונה ימינה ולאחר צעידה של כ 200 מ' נוספים נגיע לאנדרטת הצבי ישראל שנבנתה לזכרו של ישראל שפירא, תושב קרית ענבים שנהרג במקום במלחמת השיחרור.   הפסל שניצב כיום על גג העמדה הינו העתק של הפסל המקורי שהוצב ע"י הקק"ל בשנת 2010 [ע"פ אתר קק"ל פסל זה נבנה ע"י יצחק לוי ממסגריית צלם.  . הפסל המקורי הוצב בשנות ה 70 ע"י משפחת שפירא לאחר עבודת פיסול של מיכאל כץ ע"פ תרשים של בנו של שפירא.

למי שהגיע למסלול עם רכב אחד מומלץ בנקודה זו לחזור לרכב – סה"כ אורך המסלול שיבוצע הוא כ 1.6 ק"מ למי שיחזור מנקודה זו.

לאחר שנעבור את הפסל נמשיך לעוד עם הסמ"ש השחור עוד כ 300 מ' ולאחר מספר עיקולים לאורך של כ 700 מ' נגיע לדרך עפר עם סימון אדום. נחצה אותה בזהירות ונמשיך לצעוד עוד כחצי ק"מ בירידה לכיוון נקודת הסיום של שביל תש"ח – בית הקברות הצבאי של קרית ענבים.

דגשים

  • בחורף המסלול עלול להיות חלקלק

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול קווי

רמת קושי

משפחות

על המסלול

לחצו לניווט

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461