הר רכב וגב זרחן

הר רכב וגב זרחן

מסלול עם תצפיות מדהימות וגב זרחן המרענן

איך מגיעים

לפני  הכניסה למפעל אורון על כביש 206 נפנה שמאלה לכביש משובש. אחרי 3.8 ק"מ נעבור פניה שמאלה ואחרי כ 600 מ' נראה פניה ימינה ליד בטונדת אבן [השביל מתחיל עם סיום גדר הבטיחות]. כשמגיעים מהצד השני רואים שצבוע על האבן הר חלק – תמונה עם המספר 1 בבלריה].

זוהי נקודת ההתחלה. ניתן להגיע גם בניווט ישיר לנקודה הזו

המסלול מסתיים על השביל האדום לא רחוק מעין אום א תינה.

איך יוצאים מהשטח אם הגענו ברגל – ואנו לא חייבים לחזור לרכב שהשארנו בהתחלה – הדרך הכי פשוטה היא להמשיך עם השביל האדום ימינה, להמשיך איתו עד השביל הירוק – גם שם לפנות ימינה, להמשיך איתו ישר, גם כשהוא מתחלף לסימון שחור ומגיעים איתו בסופו של דבר לכביש 40 ליד מצפה רמון – בערך עוד כ 20 ק"מ של צעידה – מה שהופך את המסלול לטיול של יומיים עבןר רוב האנשים – חובה להצטייד בהתאם!

רוב האנשים דואגים למקפיצי שטח – שיחזירו אותם בחזרה לרכב. או שצועדים באותו הנתיב בחזרה אחרי הביקור בגב זרחן.

 

 

פירוט

לאחר שוידאנו שלא השארנו שום חפץ יקר ברכב נתחיל לצעוד  בשביל המסומ"ש בשחור. לאחר כ 4.2 ק"מ השביל מתעקל שמאלה ואנו פנינו ימינה לשביל לא מסומן

הר רכב וגב זרחן

אחרי 1.6 מתעקל שמאלה ליד הסוללות של בורות החציבה של מפעלי אורון,

נלך לארכם כ 700 מ' ונמשיך בשביל ולאחר כ ק"מ וחצי נגיע להר רכב נצעד לאורך פסגתו השטוחה כ 2 ק"מ ונגיע לתצפית מדהימה על כל הסביבה כשבאופק ניתן לראות גם את חוד העקב בימים עם ראות טובה

הר רכב וגב זרחן

נצעד חזרה לשביל המרכזי על שפת המצוק ונפנה שמאלה ונצעד בשביל הצר לאורך המצוקים כ 3 ק"מ שלאחריהם נעמוד בנקודת תצפית יפה שמתחתיה נמצאת "העין של הר רכב", ניתן לרדת לעין בשביל קטן ולצפות מתוכה [מסוכן מאד ולא מומלץ, וניתן גם לצפות עליה כ 20 מ' מלפני קצת המצוק, וניתן לצלמה גם משביל שיורד כ 100 מ' מהקצה – ליד רוג'ום קטנטן – 150 מ' של ירידה ואתם בזווית נהדרת לצילום.

הר רכב וגב זרחן

חוזרים חזרה וממשיכים ימינה בחזרה לצומת שבילים לאחר כ 600 מ' ושם נפנה שמאלה, נצעד כחצי ק"מ במגמת ירידה קלה מאד, נרד מצוקון בזהירות ונמצא את עצמינו בכניסה למתחם של גב זרחן שנמצא כ 100 מ' מימין לנו. הבריכה של הגב קרירה ומזמינה. במרכזו של גב זרחן העומק כ 2 מ' ומסביב לו סלעים רבים אז לא מומלץ לקפוץ.

הר רכב וגב זרחן
לאחר הבילוי במתחם של גב זרחן נתחיל לצעוד עם הסמ"ש הכחול ולאחר כ 3 ק"מ נפגוש את עין או א תינה שנובע לבריכת אבן קטנה ורדודה ומכאן כק"מ ונגיע למפגש עם השביל הרחב המסומ"ש אדום שם חיכה לנו רכב ההקפצה בסיום.
ניתן לראות את תוואי המסלול בקישור – כאן

דגשים

  • זהו מסלול למיטיבי לכת בלבד!
  • חובה לצאת למסלול זה עם מפת סימון שבילים, מי שלא יודע מפה כראוי – לוקח על עצמו סיכון!
  • בנקודת ההתחלה של תחילת המסלול יש סכנת סכנת פריצות.
  • חלק מהמסלול עובר בשטחי אש – נדרש לתאם את הטיול בטלפון 08-9902294

מחפשים  מעיינות באיזור? גב ימין ועין ירקעם נמצאים במרחב הגיאוגרפי הסמוך

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול קווי

רמת קושי

מיטיבי לכת

על המסלול

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461