החווה של חוה

החווה של חוה

חוות חיות מדהימה עם שפע פעילויות לילדים.

איך מגיעים

החווה נמצאת בקיבוץ חפץ חיים

פירוט

החווה של חוה היא חוות חיות ענקית עם מגוון רחב של בעלי חיים ושפע של פעילויות למשפחות וילדים . החווה  הייתה משק החי של קיבוץ חפץ חיים שמטרתו היתה ללמד את ילדי הקיבוץ לעבודה ושמירה על החי לפי הכלל ההלכתי "אסור לאדם שיאכל קודם שייתן מאכל לבהמתו שנאמר וננתי עשב בשדך לבהמתך ואחר ואכלת ושבעת " (בבלי ברכות מ"ע) .

חוי זליגר,הייתה במשך שנים הגננת המיתולוגית בחפץ חיים , כשיצאה לפנסיה החליטה לקחת את משק החי לידיה כהמשך לחינוך שכה אהבה  אך בצורתו הבלתי פורמלית ..
כאשר הקיבוץ הופרט הוחלט לסגור את החווה – חוי התנגדה וביקשה מהקיבוץ לוותר על זכויות הפנסיה שלה ובתמורה לקבל את החזקת החווה כשהוצאות והכנסות כולן שלה .. בקיבוץ הסכימו ומשק החי הפך ל"חווה של חוה " .
מטרת החווה היא לחנך לקרבה ואהבת בעלי החיים והטבע דרך החוויה וההנאה ובפיקוח הדוק של צער בעלי חיים ורשות שמורות הטבע החווה פתוחה בחופשות של משרד החינוך ובשבתות סגורה 

מה עושים בחווה?

מי שמגיע לחווה נהנה משלל פעיליות באווירת הטבע: רכיבה על חמורים, מפגש חי (חצר ליטוף), אפיית פיתות, רכבת לרפת עם הפרחת יונת דואר, חליבת עזים, מתנפחים, ג'ימבורי ועוד.. בקיץ נהנים גם ממתנפחים רטובים, בחנוכה מהפקת שמן ובפסח מיצירה ויש עוד …

דגשים

אין דגשים מיוחדים. תהנו :)

כתיבת תגובה

סוג המקום

חווה מדהימה עם שפע פעילויות לילדים

על המקום

לחצו לניווט

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461