פריחת הנרקיסים בעמק גלילות

פריחת הנרקיסים בעמק גלילות

פריחת נרקיסים מדהימה - מי שאוהב לראות המוני נרקיסים ומוכן לשם כך לבוסס בבוץ יהנה מאד מפריחת הנרקיסים בעמק גלילות.

איך מגיעים

איך מגיעים לפריחת הנרקיסים בעמק גלילות?

צריך להגיע לכניסה האחורית של חוות הגז שנסגרה בינתיים. אם נגיע מתוך תל אביב, ניסע צפונה לכיוון היציאה מהעיר, וכ 1500 מ' אחרי הרמזור של הצטלבות רחוב קק"ל נפנה ימינה בכביש הצר [נוכל לזהות את הפניה המתרחבת ע"י זה שנראה שנוצר נתיב ימימה קצת לפני הפניה, סימן נוסף שהפניה קרובה – עיקול קל של הכביש ימינה] וניסע ישר עד שהכביש נגמר, ומשמאלינו אנו רואים את שער בכניסה לחוות הגז הישנה, אנו נחנה לצד הדרך.

אם הגענו מצפון לצומת קק"ל, נפנה שמאלה לקק"ל וברמזור הראשון נעשה פרסה ונחזור לדרך נמיר ושם לפי ההסבר שלמעלה נפנה ימינה.

דרך אחרת, שתוביל אותנו לפריחת הנרקיסים בעמק גלילות הינה דרך "עיר המכוניות" – מגיעים לצומת גלילות וישר בפניה מזרחה, בסוף הצומת, במקום להמשיך לסוע בכביש 5  ניסע ימינה לפי השילוט לפי גלילות. לפני השער של מתחם עיר המכוניות נמשיך ישר בשביל העפר [במקום לפנות ימינה כמו אלו שנכנסים למתחם] ונעצור היכן שהדרך מתרחבת.

אפשר גם להגיע לצד השני של השדה – לפי הסבר ההגעה למערות אפקה וללכת בשולי השדה

פירוט

עמק גלילות הינו המתחם שנמצא בין רמת אביב בדרום, דרך נמיר במערב, כביש 5 מצפון והכפר הירוק ממערב. באיזור שכנה בעבר חוות גז – שסיכנה את תושבי האיזור מחד, אולם מאידך הצילה את השדות שממזרח לה מבניה, בשל מסוכנות האיזור. בימים אלו נמצאות בתכנון תוכניות לבנייה באיזור שארגוני איכות הסביבה ותושבים מהאיזור מנסים לטרפד.

פריחת נרקיסים

אם הגענו דרך הכניסה לחוות הגז, כדי להגיע לפריחת הנרקיסים, נצעד מזרחה [במקביל לסוללת העפר שקיימת שם ולא במקביל לגדירות חוות הגז] כ 200 מ' ונראה משמאלינו את השדה המרהיב, שבתחילה יראה בעיננו כשדה זרוע בנקודות לבנות וככל שנתקרב נבחין באלפי הנרקיסים שיוצרים את הלבן.

כדי לצפות בפריחת הנרקיסים מקרוב, יש לחצות את תעלת הניקוז שמתמלאת מים אחרי הגשמים [וכמה ימים אחרי הופכת לתעלה עם מים רדודים ובוץ – תלוי במקום בו נבחר לחצות] ולפסוע בנחת בשדה לכיוון צפון, במקביל לגדרות של חוות הגז [זהירות לא לדרוך על הנרקיסים!] כאשר את ריכוז הנרקיסים הגדול ביותר נוכל למצוא בחלק הצפוני של השדה, ליד האנטנה הסלולרית שצמחה לה שם גם.

פריחת נרקיסים בגלילות

אם הגענו מכיוון עיר המכוניות הכיוון הכללי שלנו יהיה האנטנה הנמצאת בקצה השדה שלא רחוק ממנה יש ריכוז גדול של נרקיסים. בנוסף נוכל לפסוע על השביל הנמצא בשולי השדה או על קוליסים של הרכבים החקלאיים שעוברים בשדה לכיוון ריכוז הכלניות הנמצא במרכז השדה ובחלקו הדרומי.

ניתן להגיע למקום פריחת הנרקיסים בעמק גלילות גם מכיוון שכונת רמת אביב ג' וליצור לעצמינו מסלול של טיול שיתחיל מכיוון מערות אפקה ובמקום לחזור עם שביל העפר שמקיף שם את השדה, לפנות ימינה בדרך הג'יפים שחוצה את נחל אחיה [מי שרוצה יכול לחצות אותו במקום אחר] ולהמשיך מזרחה לכיוון פי גלילות עד שנראה את חוות הגז מקרוב ונפנה ימינה לתוך השדה.

חובה להגיע למקום עם נעליים / מגפיים המתאימים לפסיעה בבוץ, שכן בחורף, בעת פריחת הנרקיסים, האיזור מאד בוצי ובמיוחד תעלת הניקוז [בה המים בעומק של כמה ס"מ – תלוי בגשמים].

דגשים

 • הנרקיס הינו פרח מוגן – אסור לקטוף!
 • האיזור מאד בוצי בחורף

אם אתם מחפשם עוד רעיונות לטיול ביזור – גן לאומי אפולוניה וגן לאומי חוף השרון קרובים

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. ענת

  באלו תאריכים פחות או יותר הנרקיסים פורחים באזור זה

  1. NelAdmin

   בד"כ בתחילת ינואר

 2. NelAdmin

  עדכון מ 18.1.2023 – השדה פורח

כתיבת תגובה

סוג האתר

שגה עם פריחת נרקיסים מרהיבה

על האתר

לחצו לניווט

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461