שביל הצפרים ועין צוף

שביל הצפרים ועין צוף

שביל הצפרים ליד נווה צוף הוא מסלול מעגלי בלב חורש טבעי

איך מגיעים

הגישה לשביל הצפרים הינה מהישוב נווה צוף – מהקצה של שכונת נווה אח"י [שהוקמה לזכרם של אלעד, חיה ויוסף סלומון תושבי הישוב] – הכניסה הינה מהכיכר בה נפגשים הכבישים 450 ו 465. נכנסים לישוב, ומיד פונים שמאלה לדרך עפר, ממנה אחרי נסיעה קצרה נפנה ימינה ואחרי כ 700 מ' נחנה ברחבת העפר המשולטת לשביל הצפרים. לניווט ישיר לכניסה לישוב – ליחצו כאן

פירוט

לאחר שאספנו את חפצינו נתחיל לצעוד לפי סימוני החיצים הכתומים. לאחר כ 300 מ' של צעידה נגיע למשטח סלע קטן, נוכל לתצפת אל הערוץ ולזהות מרחוק את הבריכונת של עין צוף.
אחרי כ 300 מ משטח סלע קטן עם תצפית נהדרת ועין צוף, נמשיך לצעוד ולאחר כ 400 מ' נתחיל לצעוד במגמת ירידה והשביל נהיה פחות נוח. לאחר כ 300 מ' נגיע לירידה תלולה שארכה כ 100 מ' [זהירות!], נפנה בסופה שמאלה ונצעד על קו הגובה כ 200 מ' שבסופם נפנה ימינה במגמת ירידה, וקצת לאחר מכן שוב ימינה מכאן השביל נהיה מפותל, קטע אחד קצת מסולע שהקטנים יתקשו בו, ובסופה של הירידה, לאחר כ 300 מ' נראה מצד ימין שלנו ב"שעה 1" את עין צוף במרחק של כמאה מ' מאיתנו.

שביל הצפרים

לאחר מנוחה ליד השולחנות וטבילה בבריכה של עין צוף [עומק כמטר – שמרו על הילדים!]  נחזור חזרה לשלוחה ונתחיל לטפס לפי סימוני החיצים. העליה קצת תלולה ומפותלת עם מס' קטעים של צעידה לאורך אותו קו גובה וארכה כ 900 מ' שבסופם נפנה ימינה ולאחר כ 100 מ' נגיע לרכב במגרש החניה.

שביל הצפרים

דגשים

 • המסלול מתאים למשפחות בכושר טיול.
 • בשביל הצפורים ישנם כמה קטעים תלולים קצרים של ירידה / עליה – נדרשת בהם זהירות והם יהיו אתגריים למי שלא מורגל בהליכה.
 • ההליכה בשביל הצפרים עם עגלה הינה כמעט בלתי אפשרית
 • הכניסה לעין צוף הינה על אחריות הנכנסים – הורים – שימרו על ילדיכם! עמקה של הבריכה הינו כמטר.
 • מקומות נוספים באיזור: מעיין מאיר ואתר החובלתא

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. משפחה מטיילת

  המסלול אמנם יפה אבל די קשה. מתאים למשפחות מיטיבות לכת. אנחנו מטיילים לא מעט והמסלול היה אתגרי ולקח לנו כ4 וחצי שעות עד הסיום (מעבר לעצירה במעין)

 2. פנחס

  העליה חזרה מהמעיין, לא לבעלי כושר בינוני ומטה.

 3. משה אייזן

  טיילנו ונהננו מהמסלול ..מסלול אטרקטיבי.
  נוף יפה.
  פריחה משגעת .
  בקיצור זה הזמן הטוב לטייל באיזור.
  פסח תשפ"ג

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול מעגלי

רמת קושי

משפחות

על המסלול

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461