שלולית החורף ברחובות

שלולית החורף ברחובות

שלולית החורף מדהימה של רחובות

איך מגיעים

איך מגיעים לשלולית? למגיעים מהכניסה המזרחית לרחובות דרך כביש 40 מיד אחרי מושב סתריה, נכנסים לדרך בגין שזהו הכביש העוקף מצד מזרח של העיר ומוביל את הנכנסים בדרך מהירה ישירות "לפארק המדע". ברמזור השני שזוהי הכניסה לבית העלמין העירוני נפנה ימינה, נעבור את בית העלמין ונרד לדרכי שטח (הדרך מומלצת לרכבי 4X4 על אף שנראו גם כמה רכבים משפחתיים בשטח) השטח הוא בעבירות קלה ולא בוצית, והשבילים שכיוונם הכללי הוא מזרחה אל עבר הישוב הסמוך "ישרש", וכולן מבילות בסופן לשלולית שתיחשף אל המבקר לאחר כשתי דקות נסיעה באותם שבילים. האפשרויות להגיע אל השלולית הן רבות כמספר השבילים אשר ג'יפי המבקרים חרשו באדמה, ולכן כשהכיוון הוא מזרחה בסוף מגיעים אל גדת השלולית. החניה ממש בסמוך וניתן להלך על גדותיה של השלולית אשר משתנים בהתאם לכמות המשקעים והשמש שמייבשת את המים שירדו ומזינים את המים הניקווים במרחב.

 

פירוט

אנחנו רגילים שכדי לראות טבע צריך לרוב להתמיד ולהרחיק למקומות כמו המדבר או הצפון ככה הרחק ממקום ישוב עירוני.
אך ממש קרוב מתחת לאף במרכז הארץ בשטח המוניציפאלי של העיר רחובות, מופיעה בשיא עוצמתה שלולית חורף שבשים ברוכות משקעים גולשת מעל גדותיה "הרגילים" וממש יוצרת אגם קטן בשטח גבעות החמרה החוליות שבסביבתה של רחובות.

השלולית שפרדסיה הותיקים של העיר סובבים אותה, מוקפת מן העבר השני בחורשה קטנה של איקליפטוסים המשווים למראה בריכה כמו היתה וותיקה ומלאה כל השנה במים זורמים.

לסיכום- טבע קרוב נגיש ויפיפה, בהחלט מומלץ למי שמחפשים משהו לא רחוק בלי הליכה בשביל לפתוח מחצלת לפיקניק של צהריים נעימים.
אני ממליץ??

שלולית חורף רחובות

דגשים

  • הביקור בשלולית של רחובות רלוונטי רק בחורף
  • תוכן העמוד נכתב על ידי מורה הדרך אלישיב וייס. מעוניינים בסיור בהדרכתו למקומות מרתקים ברחבי השפלה? מוזמנים ליצור קשר בטלפון 054-5236850 או לשלוח

כתיבת תגובה

סוג האתר

שלולית חורף מדהימה

על האתר

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461