הנחלים הלא מוכרים של ישראל 

הנחלים הלא מוכרים של ישראל 

בישראל אפשרויות טיול רבות, הנחלים הם המועדפים כי הם משלבים מסלול הליכה וגם מים. מה שמעשיר ומעמיק את חווית הטיול. כולנו מכירים את הנחלים :בניאס(חרמון) , דן , שניר(חצבאני) , ירקון , השופט וכדומה אך בישראל ישנם עוד נחלים רבים ,לא פחות יפים, שפשוט רבים מהמטיילים אינם מכירים.

מדובר אמנם בנחלים בעלי אופי עונתי שאינם זורמים כל השנה אך לאור הגשמים המרובים והחורפים המופלאים שהיו לנו בשנים האחרונות. התגלו כמה נחלים אשר זורמים יפה מאוד עד סוף האביב תחילת הקיץ.

נתחיל מאזור הצפון בו מרבית הנחלים זורמים בישראל. נחל הקיני הינו נחל שרבים לא מכירים אבל הוא נמצא ממש על צומת מגידו בגליל התחתון ונמצא ממש סמוך לכביש הראשי כך שאפשר לשלב אותו כמסלול טיול בדרך לצפון או  כנקודת עניין לעצירה לפיקניק או הפסקת קפה .

איך מגיעים  בוויז : נחל הקיני.

נחל גחר , בעל שם יוצא דופן ולא מוכר נמצא בגליל התחתון ליד סוללים. מדובר בנחל מיוחד במינו הנמצא בתוך יער מיוחד שזכה לשם יער הפיות זאת בגלל צמיחת שרכים מיוחדים שעוטפים את העצים שבתוך היער בו הוא נמצא . נחל גחר הוא נחל שזורם בחורף ובאביב ומפריח חיים בתוך האזור כולו. ניתן לשלב מספר מסלולי טיול בנחל. 

איך מגיעים בוויז : נחל גחר.

נחל נוסף הנמצא גם בגליל התחתון אל בחלקו הצפוני יותר הוא נחל יבניאל, נחל מיוחד שזורם לאורך 18 ק"מ מתחיל בקרני חיטים ומסתיים קילומטר דרומית לאתר ירדנית. מדובר על נחל איתן שנפגש עם נחל הירדן בנקודה ציורית ויפה הכוללת גשר אבן ובריכות מים יפות הטובלות בירוק.

איך מגיעים בוויז: רוב רוי

אם נצפין לכיוון רמת הגולן נגלה עוד כמה נחלים שמעטים שמעו עליהם כמו הנוחיילה נחל הזורם ליד נחל דן ובשנה האחרונה שופץ והפך לשמורת טבע. נחל זה גם עובר בתוך שמורת נחל שניר.

נחל שיאון הוא נחל הזורם על גבו של החרמון אך דורש תיאומים ומומלץ להגיע אליו עם קבוצה כי אינו מסומן וגם עובר בשטח אש ולכן דורש תיאומים.

ואחרון אחרון חביב נחל רחף אורכו כ 20 ק"מ הנחל נמצא במדבר יהודה הוא מתחיל בבקעת הקנאים ליד מצדה ומסיים בים המלח. טמונות בו  אפשרויות רבות כגון : מסלול הליכה, סנפלינג רחצה בגבים. החל נמצא באזור הדרום ויש בו גבי מים מופלאים בצבע ירוק .

הגעה בוויז : נחל רחף.

כמובן שישנם עוד נחלים רבים בישראל ששווה להגיע אליהם אבל אילו העיקריים שאינם מוכרים ששווה לגלות ולהגיע אליהם.

כתיבת תגובה

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461