סיור ברמלה

סיור ברמלה

מסלול הטיול ברמלה עובר במס' נקודות היסטורית בעיר רמלה

איך מגיעים

את מסלול הטיול ברמלה נתחיל בחניון השוק הנמצא ברח' שלמה המלך בעיר. אם אין חניה ליד השוק – ניתן לחנות באחד ממגרשי העפר ברח' סעדיה גאון.

אם הגענו עם 2 רכבים מומלץ להשאיר את הרכב השני ליד בריכת הקשתות ברח' ההגנה.

פירוט

סיור ברמלה

מסלול הטיול ברמלה יתחיל בשוק. בפניה הראשונה נפנה שמאלה, נעבור בין הדוכנים ולאחר כמאה מ' נפנה ימינה כשהרח' יתעקל – לרח' אמיל זולא, שם, בצידו השני של הרחוב, מתחת לשלט "אתר היסטורי", נוכל לראות תיבת דואר ששרדה מימי המנדט הבריטי.

סיור ברמלה

נשוב על עקבותינו וקצת לפני המגרש חניה נפנה שמאלה בשער לכיוון גן הנשיא – הקרוב ע"ש של הנשיא הראשון חיים ויצמן. מצידינו הימני נראה את מוזיאון רמלה המציג מוצגים מימיה הראשונים של העיר ומוצגים היסטוריים שנמצאו במקום. המוצג המרשים ביותר במוזיאון הינו חלק ממטמון מטבעות שנמצא בעיר. הכניסה למוזיאון היא מרח' הרצל. הכניסה למוזיאון בתשלום – הנושק לגן הנשים מצידו השני.  באותו המבנה שוכן גם בית יד לבנים של רמלה ובו פינת המצחה לנופלים מקרב תושבי העיר.

נצא מהמוזיאון נפנה שמאלה לרח' הרצל בו נצעד על הפגשו עם רח' קהילת דטרויט. נפנה שמאלה לרח' ואחרי כ 50 מ' נראה משמאל שרידים של מבנה גדול עם קשתות מרשימות. נמשיך ברח' וקצת אחר אולמי האושר נפנה ימינה בסמטה לרח' המסדר הפרנסיסקני ואם נרים את ראשינו נראה את צריח הכנסיה עם השעון שבולט מכל מקום באיזור. לפני הכנסיה ישנו מימין פסל סביבתי.

סיור ברמלה

בסוף הרח' נפנה שמאלה ומיד ימינה לרח' עדס שפיק. נצעד בו עד סופו, כשהרחוב יתעקל נראה מעבר לחומה שמשמאלינו בית קברות עתיק וקצת לאחר מכן נגיע לרח' דני מס בו נראה המגדל הלבן. גובהו של המגדל כ 30 מ'. יש מחלוקת אם המגדל הלבן בעל 4 הצלעות נבנה לגובה כה רם כדי לשמש כמבנה תצפית או כדי לשמש כמגדל מואזין מרשים. גילו של המגדל כ 800 שנה ומובילו לפסגתו 111 מדרגות.  [שעות הפתיחה של המגדל הינן 8-15:30 כל יום ובימי שישי עד שעה 14:00 – הכניסה בתשלום] מהמגדל תצפית נהדרת על כל האיזור וניתן לראות היטב שרידים של מבנה עם קשתות רבות בסמוך.

מחצר המגדל הלבן נפנה שמאלה לרח' דני מס ובכיכר הראשונה – כיכר הבנים נפנה ימינה לרח חיים ויצמן.  נצעד בו עד שנעבור את רחבת העיריה ושלט הערים התואמות, נחצה את הכביש ונגיע לרח' ההגנה. 50 מ' אחרי הצומת נראה את גן ההגנה ובו האנדרטה לחללי גדוד 42 של חטיבת קרייתי שנפלו על כיבוש רמלה במלחמת העצמאות ומס' כבשים מאבן שרועות בדשא.

ממול לגן ההגנה ישנו המבנה של בריכת הקשתות. בריכת הקשתות ברמלה נבנתה כדי לשמש כמאגר מים בימי שלטון העבאסים וכיום ניתן לבצע בה שיט בסירות משוטים. בחופשות המקום עמוס מאד.

נצא ממבנה בריכת הקשתות , נפנה שמאלה ונשוב לרח' הרצל. נפנה בו שמאלה וקצת אחרי מבנה המשטרה נראה מיצג פסלים של אישים מהעבר בכיכר הזיכרון ופסל סביבתי. נמשיך ברחוב הרצל עד הצומת שלו עם שלמה המלך [סמוך למוזיאון רמלה בו התחלנו את סיורינו] , נפנה ימינה ונצעד למקום חניית הרכב.

דגשים

  • ניתן להוריד אפליקציה של סיור קולי מודרך ברמלה מה GooglePlay.
  • למרות שמדובר בסיור עירוני חובה לקחת מי שתיה וכיסוי ראש בימים חמים
  • מעוניינים בסיור מודרך בין אתריה המרתקים של רמלה? מוזמנים להתקשר ל 0524282461 או לשלוח ווטסאפ

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול מעגלי

רמת קושי

משפחות

על המסלול

לחצו לניווט

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461