חמוקי ניצנה – טיול על הירח ביום או לאור הירח

חמוקי ניצנה – טיול על הירח ביום או לאור הירח

מסלול קצר ומיוחד עם נוף משגע.

איך מגיעים

נוסעים מבאר שבע מערבה עד לגבול מצרים וחוזרים שני צעדים…

וברצינות, נוסעים בכביש באר שבע – ניצנה לכיוון ניצנה, בצומת ניצנה פונים שמאלה לכיוון הגן הלאומי "ניצנה" ולאחר כשני ק"מ פונים ימינה ע"פ השילוט ונוסעים עד לשלט חום נוסף שכתוב עליו "חמוקי ניצנה" ולידו חניה מסומנת, או שפשוט כותבים "חמוקי ניצנה" בוויז ומגיעים…

אפשר לבקר בחמוקי ניצנה גם בסוף סיור בכביש 10 שעובר לא רחוק משם.

פירוט

השם המלבב של המקום ניתן לו בשל תופעה גיאולוגית מיוחדת הבולטת במקום, מסלע קירטון לבן ורך, גבעות קטנות ומעוגלות המזכירות בצורתם "חמוקיים", שנחשפו בערוצי הוואדיות כתוצאה מזרימת מי השטפונות.

הדברים מתארים נכונה את המקום במהלך היום אבל בלילה ובעיקר בליל ירח מלא…. המקום מקבל אווירה רומנטית ואקזוטית במיוחד.

חמוקי ניצנה

לאחר שירדנו מהרכב ולא שכחנו לקחת את ערכת הקפה, מתחילים לצעוד לכיוון דרום בשביל השחור, חשוב לזכור! אם הגענו בליל ירח –  לא להדליק פנסים אלא לתת לתאורה הטבעית להוביל אותנו, השביל מוביל אותנו לאחר כ 20 דקות לכמה גבעות עגולות ולבנות הבולטות באור הירח, מקום מעולה לצילומי לילה בעזרת מכשירי הטלפון הניידים המתקדמים, אבל אל תעצרו שם…

המשיכו לצעוד לתוך הבקעה והקפידו להגיע לליבה, למקום בו אינכם רואים דבר מודרני מסביב, לא תאורת כביש או ישוב ולא אור אדום של אנטנה, רק אתם, הירח והשטח.

חמוקי ניצנה

שבו במקום שתבחרו, הכינו פינג'אן קפה או תה והתמסרו לאווירה, בקרבתכם מחשופי הקירטון הלבנים היוצרים צורות מעוגלות בערוץ הוואדי, מסביב על קירות המדרונות משחקי אור וצל על שכבות הסלע השונות, הצור הכהה והקירטון הבהיר, מעלינו הירח המאיר על הכל ונותן את התחושה שאולי אנחנו על הירח והעגול הלבן שבשמים הוא כדור הארץ…. מעטים האנשים המצליחים להתגבר על הדחף הבלתי נשלט לקום, לצעוד בהליכה מוגזמת ואיטית על הקרקע ולהכריז בקול "זהו צעד קטן לאדם וצעד גדול לאנושות", ממש כך!

ניתן לנצל את האווירה כדי להסתכל על הכוכבים ולנסות לזהות אותם (יש גם אפליקציות מעולות שעוזרות בזה), לדבר על משמעות הלילה בטבע ובמדבר, להקשיב לקולות מסביב ולנסות לנחש מהם, לשחק משחקים שקטים וכו'.

סיימתם? ניתן לחזור לרכב באותה הדרך בדיוק, כמובן לאחר שבדקנו שלא נשאר זכר לשהות במקום (לא חפצים, לא זבל ולא סימנים…)

חמוקי ניצנה

לאחר הטיול כל המשתתפים יסכימו כי לאחר המירוץ הבלתי פוסק אחר החיים במהלך היום, טיול בחמוקי ניצנה בלילה השרה עליהם אווירת רוגע שבוודאי תמלא אותם לכמה ימים קדימה, אז צאו ותהנו!

דגשים

  • למרות הקירבה לגבול, המקום פתוח ובטוח 24/7, להנאתכם!
  • ניתן ללון בלילה באחד הצימרים בפיתחת ניצנה ובבוקר לטייל במספר אתרים נוספים הנמצאים באיזור: גן לאומי תל ניצנה ובו אתרים חשובים ומעניינים מתקופות שונות.דרך הפסלים על גבול מצרים. סיורי כרמים ויין ולמשפחות- סדנאות ויצירה וגלישת חולות.
  • מעוניינים בסיור מודרך מלווה בפעילות [לקבוצות גדולות מעל 15 אנשים] בחמוקי ניצנה – מוזמנים ליצור קשר עם מורה הדרך יוסי שניאור – 050-5832920
  • המאמר הכב על ידי מורה הדרך יוסי שניאור

כתיבת תגובה

סוג המסלול

לילדים מתחת גיל 10

רמת קושי

קל

על המסלול

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461