מעיינות שלא שמעתם עליהם בעמק המעיינות

מעיינות שלא שמעתם עליהם בעמק המעיינות

עמק המעיינות הוא האזור העשיר ביותר במעיינות נובעים, והמקום המתויר ביותר בישראל בחודשי הקיץ החמים. הניגוד המושלם בין החום הכבד בקיץ ובין הקרירות הנפלאה של המעיינות מושכים אליהם תיירים, טיילים ונופשים ומאפשרים לכל המבקרים להתרענן בטבילה מפנקת ובשכשוך נעים. אף שהמעיינות המרכזיים בעמק מושכים אליהם מבקרים רבים, תופתעו לשמוע שיש בו גם מעיינות חבויים שמזמינים את המבקרים לבילוי רגוע ושקט בפרטיות כמעט מלאה. סקרנים? אנחנו מתארים לעצמנו. אז במיוחד בשבילכם, הינה המעיינות הכי שווים והכי נסתרים בעמק המעיינות. רק אל תספרו עליהם לאף אחד – זה סוד.

מעיינות נסתרים? יש כזה דבר

כשחושבים על מעיינות בעמק המעיינות, חושבים מייד על פארק המעיינות, וזה לא מפתיע. פארק המעיינות שוכן בלב ליבו של העמק היפה ביותר בארץ, וכשמו כן הוא – עשיר במעיינות נובעים וקרירים, בפינות ישיבה מוצלות, במרחבים מדהימים ובנופים מרהיבים. אם החלטתם לצאת לסיור מעיינות בעמק המעיינות, פארק המעיינות הוא ללא ספק התחנה הראשונה שלכם. אז נכון, הוא לא ממש נסתר, ויש בו תנועה ערה של מבקרים, אך בזכות המרחבים שלו ואפשרויות הבילוי המוצעות בו, אין שום בעיה למצוא בו מקומות חבויים, פינות נסתרות ומעיינות מדהימים שקשה לסרב להם כמו עין מודע, עין שוקק, תל שוכה ונחל קיבוצים שופע אחד ויחיד במינו.

עין נזם

רוצים להגיע לאמצע שום מקום? כן, אתם עדיין בעמק, אך עמוק בתוך השדות של קיבוץ שדה אליהו. בין צמחיית נחלים גבוהה כשמסביב רק שקט, תמצאו את עין נזם הנסתר והיפהפה. אומנם לא קשה להגיע אליו עם הרכב, אך החניה אינה מסודרת כי המקום עצמו אינו מוסדר או מונגש. עם זאת, חברי הקיבוץ התקינו על גדתו פרגולה גדולה שאפשר לחסות בצילה בימים החמים, להוציא פק"ל הקפה וגם לערוך פיקניק שטח נחמד. עין נזם הוא מעיין נובע די גדול. הוא עמוק, אז שמרו על הילדים. רוצים ליהנות מטבילה מרעננת לגמרי לבד? בואו בשעות הבוקר המוקדמות ממש עם הזריחה ותזכו לבילוי בלתי נשכח רק אתם, המים והמרחבים.

המפלים הלבנים

המפלים הלבנים קיבלו את שמם מהקצץ הלבן והשוצף שהם מעלים בפינת חמד נחמדה צפונית לקיבוץ עין הנצי"ב. אין מדובר במעיין טבעי אלא בבריכת שכשוך שנוצרה עקב הזרמת מים לתחנה לייצור חשמל שנמצאת בקרבת מקום. המפלים הלבנים נופלים לתוך בריכת שכשוך קטנה בדרכם לתחנת החשמל. הבריכה עצמה מתאימה ללא יותר מחמישה או שישה מתרחצים בעת ובעונה אחת, אך אפשר לשבת על גדותיה, להאזין לרחש המפלים הנופלים, ליהנות מפיקניק נחמד ומהשהייה בטבע.

עין יזרעאל

עין יזרעאל נמצא בין קיבוץ יזרעאל ובין כפר יחזקאל. אפשר להגיע אליו בקלות עם הרכב בנסיעה איטית על דרך עפר ציורית. המעיין הנובע מוקף בחורשת עצים גבוהה ומוצלת. מי המעיין נובעים מהאדמה בזרימה חזקה במשך כל ימות השנה. כדי להקל על המבקרים במעיין נבנתה בריכה מלאכותית לא עמוקה שאוגרת את מימיו ומאפשרת לשבת על גדותיה ולהשתכשך בהנאה.

להתאהב בקסם של המעיינות

קשה לעמוד בפני הקסם של המעיינות, וכמעט בלתי אפשרי להימנע מהם כשמגיעים לביקור בעמק המעיינות. בין שאתם מבקרים בעמק בקיץ הלוהט, ובין שאתם מבקרים בחורף הקר, הקסם של המעיינות לעולם אינו מתפוגג ורק הולך ומשתבח עם הזמן.

כתיבת תגובה

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461