גבעת התנ"ך

גבעת התנ"ך

גבעת התנ"ך הינה גבעה הסמוך לעיר העתיקה המהווה אתר פריחה מרהיב

איך מגיעים

איךמ גיעים לגבעת התנ"ך?

גבעת  התנ"ך נמצאת בירושלים ברח' דוד רמז, בין תיאטרון החאן הנמצא מצידה האחד ולבין מלון הר ציון הנמצא מצידה השני – בדרך חברון, ישנה חניה חינמית בצד של גבעת התנ"ך הנמצא מול מלון הר ציון – היכן שהשלט – חניה בתשלום [בכחול לבן] משני הכיוונים.

פירוט

גבעת התנ"ך זכתה לשמה עקב הרעיון שעלה בשנותיה הראשונות של המדינה להקים על הגבעה מוזיאון תנ"ך גדול, הרעיון לא בא לידי מימוש ובמקום נשארה פינת טבע עירוני שבין הסתיו לאביב פורחת בפריחות עונתיות – במיוחד בסתיו – בו יש על גבעת התנ"ך פריחת חצבים נהדרת

גבעת התנ"ך

בתחילת הסתיו נראה מצידיו של השביל מס' קבוצות גדולות של חצבים, אחרי היורה נראה מרבדי סתווניות גדולים על גבעת התנ"ך ולקראת סוף החורף כתמי אדום של כלניות ונוריות ינקדו את פסגת הגבעה. מסוף החורף ובמהלך הקיץ הביקור בגבעה ישמש בעיקר לתצפיות נוף. פריחת החצבים בגבעת התנ"ך מתרכזת במיוחד במורד הקרוב למלון הר ציון.

גבעת התנ"ך

אם מבקרים בגבעת התנ"ך שווה להסתובב גם במבנה תיאטרון החאן והתחנה הראשונה הנמצאים מצידה האחד וליהנות מהמבנים המיוחדים,

המבנה הסמוך לפסגת גבעת התנ"ך כנסיית אנדרו הקדוש [ידועה גם בשמות סנט אנדריוס או הכנסיה הסקוטית] שנבנתה כאנדרטה לזכרם של החיילים הסקוטים שנהרגו במלחמת העולם הראשונה בשרתם בצבא הוד מלכותה.

בחלקה האחורי של הכנסיה, באיזור הידוע ככתף הינום, נמצאו מערות קבורה המתוארכות לתקופת בית המקדש הראשון [מבינים את זה לפי צורת הקבורה – משכב ומאסיפה – אליה נאספות עצמותיהם של הנפטרים לאחר שהבשר מתאכל] ובאחת מהן נמצאה מגילת כדף עליה חרותה ברכת הכוהנים.

גבעת התנ"ך

אם נרד בדרך חברון – בצד של גבעת התנ"ך נראה בהתחלה את המבנה המעניין של בית אות המוצר הירושלמי

 

גבעת התנ"ך

ולאחריו את האנדרטה לשלום הנמצאת בחצרו של בית מורשת מנחם בגין.

גבעת התנ"ך

נחצה את הכביש בגשר הולכי הרגל, ונחזור בחזרה לגבעת התנ"ך לאחר שנהנה מהנוף ובדרך קצת לפני מלון הר ציון, נראה קצה עליון של ארובה של תנור שכנראה שימש לשריפת מסמכים., סמוך למלון יש את השלט של "רכבל הר ציון"

ולאחר מכן נגיע למבנה המעניין של מלון הר ציון ומשם נמשיך לרכב

גבעת התנ"ך

דגשים

אם אין חניה בכחול לבן או במגרש החניה הסמוך – אפשר לחנות במרכז התחנה

עוד מקומות לביקור באיזור? הגשר התלוי מעל גיא בין הינום, מזרקת האריות וגן הפעמון

כתיבת תגובה

סוג האתר

גבעה שהינה פינת טבע עירוני מול העיר העתיקה

על האתר

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461