פריחת חלמוניות בגבעת עדה

פריחת חלמוניות בגבעת עדה

חורשה ובה פריחה עונתית

איך מגיעים

כדי להגיע לגן המייסדים של גבעת עדה נשים פעמינו לאיזור השרון הצפוני, למועצה האיזורית המאוחדת בנימינה-גבעת עדה, שליד חבל אלונה [הקרוי על שם יער האלונים שהיה כאן בעבר]. הווייז מכיר את גן המייסדים, ויוביל אותנו לחנות ברחוב…..החלמוניות, [כמה נחמד לחנות ברחוב ששמו חלמוניות כשבאים לראות פריחת חלמוניות] שימו לב שאתם חונים במקום שלא מפריע לתושבי המקום.

לניווט ישיר לגן המייסדים בגבעת עדה – ליחצו כאן

פירוט

בגן המייסדים בגבעת עדה ישנו שביל מונגש היקפי שעובר בין פריחות הצמחים השונים בגן.

 

פריחת חלמוניות גבעת עדה
פריחת חלמוניות גבעת עדה

אנו ביקרנו במקום בסתיו וראינו פריחה נהדרת של חלמונית זעירה [שנראית יותר כמו סיתוונית היורה עם עלי כותרת צרים בצבע צהוב], מדיווחים שראינו ברשת מסתבר שפוררחות במקום גם רקפות, נרקיסים ופרחים נוספים.

פריחת חלמוניות גבעת עדה

גבעת עדה הינה אחד מהישובים באיזור צפון השומרון, שנקראו מושבות השומרון . שמה של המושבה, שנוסדה בשנת 1903 היה בהתחלה "מרח" ובשנת 1924 שונה שמה לגבעת עדה – על שמה של אדלייד, עדה בעברית, אשתו של הברון בנימין אדמונד דה רוטשילד.

פריחת חלמוניות גבעת עדה

דגשים

פריחת החלמונית הזעירה הינה יחסית קצרה [מס' מועט של ימים] ואם אחרי שראיתם דיווח פריחה ברשת היו ימים חמים דעו שזה יקצר אותם עוד יותר…ואם תגיעו אחרי שלושה ימים לא בטוח שתמצאו .

מקבץ החלמוניות הגדול צולם ע"י עמי פרייזר

אם כבר נסעתם צפונה שווה לשלב את הביקור בעוד מקומות – למשל: ההר העגול, עין אביאל, גני הנדיב, גן לאומי קיסריה ופארק נחל חדרה

כתיבת תגובה

סוג האתר

אתר פריחה עונתי

על האתר

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461